Kabareciarze kontra niespodzianki

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 17:57
Główny temat audycji oscylował wokół niespodzianek – tych mniej i bardziej przez kabareciarzy lubianych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/aerogondo2

Winczysław Gliński uporał się z tekstem Jonasza Kofty, pt. "Story". Piotr Fronczewski i Andrzej Fedorowicz wyśpiewali coś o przywiązaniu do łańcucha w utworze "Boja". Małżeńskie subtelności odnośnie cichych marzeń w skeczowym stylu powymieniali niepowtarzalna Irena Kwiatkowska i Wiesław Michnikowski. Teresa Lipowska jasno wyłożyła, o których rzeczach się nie mówi. A dobrze Państwu znany, niezastąpiony duet Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego wysłał wakacyjny akcent w postaci ironicznego "Listu z plaży".

Było też o porozumiewawczych znakach i mrugnięciach, gdy pewnych tematów lepiej nie poruszać. Podobno tak o damsko-męskich splotach potrafiła pisywać tylko Agnieszka Osiecka. W pełnym emocji utworze, do którego muzykę skomponował Bułat Okudżawa pt. "Ach panie, panowie" interpretacji podjęli się Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz.

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 15.07.2020

Godzina emisji: 21.30 

Zobacz więcej na temat: kabaret

Czytaj także

Kabaret i teatralna awangarda w nowej audycji Romana Dziewońskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 07:31
W środę (8.01) na antenie Dwójki zadebiutowały "Niemodne przyjemności". Co dwa tygodnie wraz z autorem, Romanem Dziewońskim, zaglądać będziemy na scenki sprzed lat i do studiów Polskiego Radia, w których miały miejsce zdarzenia niebywałe, a dzięki zgromadzonym archiwom powrócą w naszej audycji.
rozwiń zwiń