O szefach i zalotnych tańcach wokół nich

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 08:39
W kolejnych "Niemodnych Przyjemnościach" było o najlepszych dla kabareciarzy tematach – awansikach, premiach, donosikach i szefostwie.
Jan Kobuszewski, Warszawa, Teatr Narodowy - przedstawienie Kram z piosenkami
Jan Kobuszewski, Warszawa, Teatr Narodowy - przedstawienie "Kram z piosenkami"Foto: NAC/domena publiczna

Jan Kobuszewski przejął stery audycji, prezentując na start pieśń "Szef i Ja". W jego wykonaniu mieli Państwo okazję wysłuchać także monologu o pewnym aktorze, który zdecydował się po raz pierwszy napisać coś własnego. Kobuszewski, tym razem w towarzystwie Wiesława Gołasa, zastanawiał się również nad tym, czy sztuczna inteligencja przejmie w bliżej nieokreślonej przyszłości cechę ludzkiej służalczości.

Było także o tych, którzy wynajdują okazję nawet wtedy, kiedy jej nie ma. Na ich temat wypowiedział się słowami Mrożka z tekstu "Swojskie Hawaje" niezastąpiony Edward Dziewoński. Nie zabrakło Mariana Załuckiego, który krótko, aczkolwiek dobitnie rozprawił się z tematem "Szefa wyższego szefa". Niewygodny temat przedstawił Wojciech Młynarski, śpiewając o groźnym stanie ogólnego zadowolenia w utworze "Tupnął książę".

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 2.09.2020

Godzina emisji: 21.30-22.00


Zobacz więcej na temat: kabaret Jan Kobuszewski
Czytaj także

Wiesław Michnikowski. Legenda "Kabaretu Starszych Panów"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 05:45
- Najbardziej ceniłem teatr. Radio lubiłem z dwóch powodów: po pierwsze nie trzeba było uczyć się tekstu na pamięć. A po drugie, dlatego że nie było mnie widać. Na trzecim miejscu w mym sercu jest kabaret - powiedział Wiesław Michnikowski w wywiadzie dla Polskiego Radia z 2008 roku. Dziś mija 101. rocznica urodzin artysty.
rozwiń zwiń