Wojciech Chmielarz: thrillery o Jacku Reacherze połykam jednym haustem

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 20:35
- Mam kilku swoich ulubionych autorów i ulubionych serii, po które sięgam dla czystej rozrywki. Jedną z nich jest seria Lee Childa o bohaterze, który najczęściej wjeżdża do jakiegoś małego miasteczka, zabija tam wszystkich złych i potem stamtąd wyjeżdża. To jest fantastycznie napisane i bardzo przyjemnie się czyta - opowiadał w Dwójce polski pisarz.
Audio
  • Wojciech Chmielarz o swoich ulubionych książkach (Literackie witaminy/Dwójka)
Wojciech Chmielarz
Wojciech ChmielarzFoto: PR2

chmielarz 1200.jpg
Wojciech Chmielarz: marzyłem o napisaniu czegoś prostego

Wojciech Chmielarz jest autorem kryminałów, również obecnie pisanej powieści online w odcinkach. W rozmowie zdradził, że po kryminały sięga również prywatnie w czasie, kiedy chce się oderwać od rzeczywistości.

- To jest po prostu fajna literatura, ale czytam również ten gatunek ze względów zawodowych. Trzeba wiedzieć, co się w gatunku dzieje i co robią inni, może od nich coś podpatrzeć. Natomiast nie ograniczam się tylko do kryminału, czytam również inne gatunki: literaturę poważną, piękną, fantastykę, reportaż. Poruszam się w różnych obszarach - mówił gość "Literackich witamin".

Pisarz zdradził również, skąd zrodził się pomysł na powieść "Prosta sprawa", powstającej online w odcinkach. - Chciałem podziękować moim czytelnikom, ponieważ bardzo mnie wspierali w tych normalnych czasach. Kupowali moje książki, przychodzili na spotkania. Kiedy zaczęła się nasza „narodowa kwarantanna” to pomyślałem, że chciałbym im jakoś w tym najtrudniejszym czasie odwdzięczyć się, a że potrafię tylko pisać, to uznałem, że napiszę książkę - opowiadał.

Czekamy także na Państwa opowieści o książkach, które w tym trudnym czasie są "literackimi witaminami". Nasz adres mailowy literackiewitaminy@polskieradio.pl 

***

Tytuł audycji: Literackie witaminy

Prowadziła: Kinga Michalska

Gość: Wojciech Chmielarz (polski pisarz, autor książek z cyklu Jakub Mortka)

Data emisji: 13.05.2020

Godzina emisji: 16.45