REKLAMA

Recital fortepianowy Ingolfa Wundera na Festiwalu Chopin i Jego Europa

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 16:07
Podczas środowej (26.08) transmisji w ramach Festiwalu "Chopin i jego Europa" wysłuchaliśmy recitalu fortepianowego w wykonaniu znakomitego austriackiego pianisty. W repertuarze znalazły się utwory Beethovena, Chopina i Liszta.
Ingolf Wunder
Ingolf WunderFoto: Archiwum NIFC

Posłuchaj
03:45 Dwójka Letnia promenada 26.08.2020 wunder.mp3 Z Ingolfem Wunderem przed koncertem rozmawiał Jakub Kukla (Letnia promenada/Dwójka)

Program:

Ludwig van Beethoven Sonata fortepianowa f-moll "Appassionata" op. 57, Fryderyk Chopin Nokturn Es-dur op. 55 nr 2, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Polonez As-dur op. 53, Ferenc Liszt Walc Mefisto nr 1 S 514, Sonata h-moll S 178

wyk. Ingolf Wunder - fortepian

Transmisja z Festiwalu Chopin i jego Europa – recital Ingolfa Wundera

Patronem medialnym wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa jest organizowany od 2005 roku w Warszawie przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina pod dyrekcją Stanisława Leszczyńskiego.

Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie Hrabiny Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki.

Większość koncertów Festiwalu będzie dostępna w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina YouTube oraz w mediach społecznościowych. 

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadziła: Joanna Grotkowska

Data emisji: 26.08.2020

Godzina emisji: 21.00

Czytaj także

Piotr Szumieł: Kevin Kenner jest stuprocentowym kameralistą

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 21:50
- Podczas pracy nad koncertami i w trakcie nagrań nigdy nie mieliśmy wrażenia, że on jest solistą, a my mu akompaniujemy. To była symbioza i coś tak integralnego, że każdy odbiorca ma wrażenie, że to naprawdę kameralna forma koncertu - mówił w Dwójce altowiolista z Apollon Musagète Quartett.
rozwiń zwiń