Zeitkratzer - grupa do zadań niemożliwych

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 14:50
W "Nocnej strefie" tym razem słuchaliśmy muzyki jednego z najlepszych europejskich zespołów muzyki nowej. Działają od ponad 20 lat i wyrobili sobie opinię nieprzewidywalnych i wszechstronnych. Międzynarodowa formacja Zeitkratzer to nowa jakość w dziedzinie wykonań muzyki współczesnej – a przy tym przede wszystkim nowe spojrzenie na szerokość zagadnienia: od muzyki ludowej po noise. 
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
175:48 2020_07_30 22_00_11_PR2_Nocna_strefa.mp3 Zeitkratzer - grupa do zadań niemożliwych (Nocna strefa/Dwójka)

 

Zespół, który z równym powodzeniem wykonywał serbskie pieśni wojenne i "Metal Machine Music" Lou Reeda, który grał covery Kraftwerku i standardy jazzowe. Te ostatnie, zaprezentowane na żywo podczas krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum w programie The Shape of Jazz to Come, można usłyszeć na albumie pod tym samym, pożyczonym od Ornette'a Colemana tytułem.

W "Nocnej strefie" słuchaliśmy kierowanej przez Reinholda Friedla orkiestry – a wcześniej pakietu nowości płytowych, które poznać trzeba.

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzą: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 30.07.2020

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Wakacyjne podróże z Taj Mahal Travellers

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 12:44
W 1971 r. założona przez Takehisę Kosugiego eksperymentalna grupa Taj Mahal Travellers wyruszyła w swoje pierwsze europejskie tournée. Po serii koncertów muzycy rozpoczęli swój powrót do Japonii. Jednak nie wybrali samolotu, ale wynajęli vana, którym przemierzyli trasę z Rotterdamu do Indii, trafiając ostatecznie do Taj Mahal.
rozwiń zwiń