Spółdzielnia muzyczna doceniona Ensemble Prize

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 00:55
Nocną porą świętowaliśmy sukcesy krakowskiego zespołu muzyki nowej Spółdzielnia Muzyczna, który otrzymał właśnie prestiżową nagrodę "Ensemble Prize" przyznawaną przez Fundację Muzyczną Ernsta von Siemensa. Wydał także swą pierwszą monograficzną płytę z muzyką Mauricia Kagela, Franca Donatoniego, Pawła Szymańskiego, Brigitty Muntendorf, Piotra Peszata i Ricarda Eizirika.
Krakowski zespół muzyki nowej Spółdzielnia Muzyczna otrzymał prestiżową nagrodę Ensemble Prize przyznawaną przez Fundację Muzyczną Ernsta von Siemensa
Krakowski zespół muzyki nowej Spółdzielnia Muzyczna otrzymał prestiżową nagrodę "Ensemble Prize" przyznawaną przez Fundację Muzyczną Ernsta von Siemensa Foto: Joanna Gałuszka/mat. prasowe

Gośćmi w "Nocnej strefie" byli reprezentanci zespołu - Jakub Gucik, Paulina Woś i Martyna Zakrzewska.


Posłuchaj
117:22 2021_11_22 22_59_27_PR2_Nocna_strefa.mp3 Spółdzielnia muzyczna doceniona Ensemble Prize (Nocna strefa/Dwójka)

 

Posłuchaliśmy muzyki m.in. z nowego krążka ensemblu. Była też wielka medytacja na kilku - ale jakich!!! - dźwiękach w muzyce Henryka Mikołaja Góreckiego - Good Night op. 63 na sopran, flet altowy, trzy tam-tamy i fortepian w wykonaniu Ewy Liebchen, Emilii Sitarz, Barbary Kingi Majewskiej i Huberta Zemlera.

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 22.11.2021

Godzina emisji: 23.00

 

Zobacz więcej na temat: muzyka współczesna

Czytaj także

Maciej Zieliński i jego kody

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 07:00
Gościem w cyklu "Nowa Polska" był Kompozytor Maciej Zieliński. W programie jego muzyka koncertująca, orkiestrowa, a także kameralna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DCz #587 The Super Analogue Disc

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 14:43
- To było szczytowe osiągnięcie, jak chodzi o analogowe nagrania; właściwie też takie ostatnie, wielkie przedsięwzięcie, polegające na tym, żeby udoskonalić i tak już doskonały system analogowy stworzony wcześniej przez wielkie wytwórnie - mówił w "Dużej czarnej" Mieczysław Stoch o japońskiej serii wydawniczej: The Super Analogue Disc.
rozwiń zwiń