"Nocna strefa" z innego świata

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 18:15
To było nietypowe wydanie "Nocnej strefy". W audycji zagrały zespoły z różnych zakątków świata. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale na to spotkanie Jacek Hawryluk zapraszał prosto... z piłkarskiego stadionu.
W tym wydaniu Nocnej strefy usłyszymy muzykę zespołów z różnych zakątków świata
W tym wydaniu "Nocnej strefy" usłyszymy muzykę zespołów z różnych zakątków świataFoto: Shutterstock

Jacek Hawryluk zapraszał na spotkanie w czwartkowej audycji... ze stadionu we Florencji. - Redaktor Chaciński poprosił mnie o zapowiedzenie naszego najbliższego programu z innego świata, bo to taki tytuł będzie nosiła ta audycja. Doszedłem do wniosku, że najlepszym miejscem do tego jest stadion Fiorentiny podczas meczu z Juventusem Turyn. To jest zupełnie inny świat, ale jest wspólny element z naszą audycją: tutaj też śpiewają - mówił.

Bartek Chaciński dodał, że w audycji pojawi się muzyka zespołów z różnych zakątków świata. - Z Konga, Mali, Indonezji, Irlandii Północnej, Senegalu, Japonii i Panamy - zapowiedział. 

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę. W czwartki jest to duet HCH, czyli Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.

Ostatnio za ich sprawą udaliśmy w nocną, kosmiczną podróż. Podczas jednej z audycji autorzy przedstawili nowy album zespołu Spiritualized

Zobacz zapowiedź:

(Facebook Dwójki)


Posłuchaj
113:48 2022_05_26 23_00_52_PR2_Nocna_strefa.mp3 "Nocna strefa" z innego świata (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk

Data emisji: 26.05.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Mały neseser pełen muzyki

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 13:37
Służy do podróżowania w czasie i przestrzeni, a z wyglądu przypomina niepozorny, niewielki neseser. Jak się okazuje, można spakować do niego wiele brzmień. O czym mowa? Odpowiedź poznaliśmy w kolejnym wydaniu "Nocnej strefy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mary Halvorson - wirtuozka gitary z nowymi krążkami

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 00:55
Mary Halvorson to dziś jedna z najbardziej wyrazistych i najoryginalniej improwizujących gitarzystek. Jest wychowanką Joe Morrisa i Anthony'ego Braxtona. Wydała właśnie dwa nowe albumy: "Amaryllis" i "Belladonna".
rozwiń zwiń