Polskie Radio
Section05
gitara

Zuzanna Szambelan i Jerzy Chwastyk zapraszają na "Miejscówkę z Dwójką"

- Był to pomysł mojego przyjaciela, nauczyciela techniki i skrzypka (...). Od początku byłem zafascynowany tą myślą, uważam, że jest to bardzo liryczny i bardzo intymny cykl pieśni i gitara może bardzo pięknie oddać rolę akompaniamentu - mówił gitarzysta Jerzy Chwastyk, zapraszając na kolejny koncert z cyklu "Miejscówka z Dwójką", w trakcie którego zabrzmi cykl "Dichterliebe" Roberta Schumana w transkrypcji na wiolonczelę i gitarę.
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Robert Schumann Dwójka gitara wiolonczela poezja recytacja wiersze Jerzy Schejbal

Jakub Paulski. Przystępność i nieregularności

- Dwudziestolatkowie grają rewelacyjnie. Jestem spokojny o przyszłość. Cieszę się, gdy są ciekawe osobistości, wydaje mi się, że takie osoby już są i będzie ich coraz więcej - mówił Jakub Paulski, gitarzysta. Wraz ze swoim zespołem JP Collective artysta wystąpi podczas kolejnego koncertu z cyklu w cyklu "Jazz.PL" już w najbliższy piątek (28.10). Muzycy JP Collective przedpremierowo wykonają materiał z nadchodzącej płyty "Free'odde". 
Zobacz więcej na temat:  Dwójka gitara koncert Jazz Andrzej Zieliński

Wirtuoz gitary, kompozytor, kolekcjoner. W hołdzie Harveyowi Hope'owi

- Harvey Hope był genialnym samoukiem. Zaczynał od rock and rolla, od fascynacji Elvisem Presleyem i muzyką rozrywkową. Grał na wszelkich możliwych rodzajach gitar: gitarze elektrycznej, akustycznej, klasycznej. Później ta fascynacja muzyczna skierowała się u niego w stronę instrumentów dawnych, barokowych - mówił na antenie Dwójki Jakub Kościuszko, wirtuoz gitary.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna Dwójka Jakub Kukla gitara płyta

Paweł Rurak-Sokal i Dominika Gawęda: "Nibylandia" powstała w dwóch wersjach

Paweł Rurak-Sokal i Dominika Gawęda nagrali nowy singiel "Nibylandia". W trakcie pandemii zespół nie miał zbyt wielu okazji do koncertowania. - Bardzo tęskniliśmy za publicznością, to był ciężki czas, ale miało to też swoje plusy, bo mieliśmy moment dla siebie, mogliśmy się zastanowić nad czymś zupełnie nowym - mówi Dominika Gawęda.    
Zobacz więcej na temat:  Blue Cafe gitara piosenka Jazz