Warszawskie Combo Taneczne: Anna Bojara i Jan Emil Młynarski [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 19:00
- Wraz z Anią zagramy recital z samego serca Syreniego Grodu. Wykonamy kilka pięknych warszawskich piosenek. Będzie bandżola, będzie piła, będzie też katarynka - zapowiadał Jan Emil Młynarski, współgospodarz "Miejscówki z Dwójką".

Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dancingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Tym razem Warszawskie Combo Taneczne wystąpiło w duecie – Anna Bojara-Czarnecka i Jan Emil Młynarski. 

natura muzyka 1200.jpg
Miejscówka z Dwójką - zobacz koncerty

Anna Bojara-Czarnecka od prawie dekady związana jest z zespołem Warszawskie Combo Taneczne, w którym gra na pile muzycznej. Występowała gościnnie z takimi zespołami jak Dziady Kazimierskie i m.in. z Brodką. Zagrała gościnnie na płytach Muńka Staszczyka "Syn miasta" oraz Cyrk Deriglasoff "Magia y Tresura". Grała w spektaklach muzycznych "Oratorium o mleku" (reż. Sławomir Narloch), "Znak Kaina" (reż. James Brennan), a także w kilku spektaklach Teatru Seniorek "Teatr Niepamięci". Podkłada głos do bajek dla dzieci, uczy dykcji i komponuje perfumy.

Jan Emil Młynarski – perkusista, producent, wokalista, radiowiec. Na scenie obecny od 1997 roku. Założyciel grupy Warszawskie Combo Taneczne, w której gra na bandżoli i śpiewa. Laureat Fryderyków 2018. Razem z wirtuozem fortepianu Marcinem Maseckim prowadzi Jazz Band Młynarski-Masecki. Koncertuje z Jerzym Maksymiukiem i Januszem Olejniczakiem (występował m.in. w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, Teatro Massimo w Palermo czy Carnegie Hall w Nowym Jorku).


Jan Emil Młynarski pap 1200.jpg
Jan Emil Młynarski: wybraliśmy repertuar warszawski, tradycyjny

Współpracuje w roli kierownika muzycznego, kompozytora czy instrumentalisty z warszawskimi teatrami, m.in. Studio Buffo ("I Love You, You're Perfect, Now Change", reż. David Foulkes), Teatr Powszechny ("Kamień i popioły", reż. Artur Urbański), Teatr Dramatyczny ("Widok z mostu", reż. Agnieszka Glińska), Teatr Polonia ("Cwaniary", reż. Agnieszka Glińska). 


Czytaj też: 


Od 2018 roku prowadzi autorski program muzyczny w radiu poświęcony polskiej muzyce rozrywkowej do roku 1949. W 2010 roku nagrał płytę "Młynarski Plays Młynarski", poświęconą twórczości swego ojca – Wojciecha Młynarskiego. Fascynuje się muzyką Afryki oraz polskiej wsi regionu Mazowsza Południowego oraz Podhala, co słychać w twórczości trio Polonka, które tworzy z Piotrem Zabrodzkim i Michałem Górczyńskim. Nagrywa płyty, podróżuje. Ojciec dwóch córek.

Podczas spotkania ze słuchaczami Programu 2 Polskiego Radia artyści zaprezentowali niezapomniane piosenki warszawskie, m.in. "Czarną Mańkę", "Pałacyk Michla" czy też "Nie zawracaj kontrafałdy".

***

Do słuchania i oglądania "Miejscówki z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (31.07) o godz. 18.30 na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Czytaj także

wh0wh0: hybryda poszukiwań i eksperymentów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 18:00
- Jest to set promujący mój debiutancki album, który jest efektem poszukiwań i eksperymentu. Jest hybrydą moich zainteresowań  - mówił Jacek Prościński, stojący za projektem wh0wh0, który w sobotę (17 lipca) zaprezentował w "Miejscówce z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Halszka Sokołowska w repertuarze górskim [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 09:15
- Materiał na głosy i syntezator, który przygotowałam, to interpretacja melodii gór - mówiła Joanna Halszka Sokołowska, którą usłyszeliśmy i zobaczyliśmy w kolejnym wydaniu "Miejscówki z Dwójką" (24.07).
rozwiń zwiń