Polskie Radio
Section05
Miejscówka z Dwójką

Kupiński Guitar Duo: to będzie podsumowanie tych 10 lat

- Nasza debiutancka płyta ukazała się w 2011 roku. Dlatego chcieliśmy podczas tego koncertu powrócić do utworów, które graliśmy od początku naszego istnienia, i które według nas cieszyły się największą popularnością wśród publiczności - mówiła w "Wybieram Dwójkę" Ewa Jabłczyńska, która w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" (25.09) wystąpi razem z Dariuszem Kupińskim.
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką koncert Jakub Jamrozek Dwójka MUZYKA

Barbara Drazkov Drążkowska i Miejscówka w samym sercu Brukseli

- Mój koncert odbędzie się w miejscu prezentacji alternatywnych sztuk. To miejsce w centrum Brukseli, nad kanałem Charleroi. Znajduje się tam bardzo stare pianino Gerhard Adam, a ponieważ bardzo lubię preparować stare instrumenty, to pianino dało mi naprawdę szerokie możliwości, zarówno preparacyjne, jak i kompozytorskie - opowiadała w Dwójce Barbara Drazkov Drążkowska, która w sobotę (18.09) zagra podczas kolejnej "Miejscówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Dwójka muzyka klasyczna fortepian Roch Siciński

Magdalena Cielecka i Michał Pepol zapraszają do wspólnego milczenia [ZOBACZ WIDEO]

- Projekt "Milczenie syren" powstał na zamówienie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2017 roku. Teraz, podczas minikoncertu w Porcie Czerniakowskim w Warszawie, zarejestrowaliśmy dla słuchaczy radiowej Dwójki połowę koncertu wraz z jednym utworem, którego wcześniej nie wykonaliśmy publicznie. Zapraszamy, aby Państwo pomilczeli razem z nami w ten sobotni wieczór - mówią Magdalena Cielecka i Michał Pepol, gospodarze "Miejscówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Warszawska Jesień Magdalena Cielecka wiolonczela Syrena Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miejscówka z Dwójką

"Miejscówka z Dwójką". Magdalena Cielecka: zaczynałam od śpiewania

- Moje pierwsze kroki na scenie to były "Spotkania zamkowe" i "Śpiewajmy poezję", a także konkursy recytatorskie w sekcji "poezja śpiewana". Tam złapałam bakcyla i dzięki tym bardzo młodzieńczym doświadczeniom i eksperymentom postanowiłam zdawać do szkoły teatralnej - mówiła w Dwójce znana aktorka, która wystąpi razem z wiolonczelistą Michałem Pepolem w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" (7.08).
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Magdalena Cielecka MUZYKA Dwójka Jakub Kukla koncert

Jan Emil Młynarski: wybraliśmy repertuar warszawski, tradycyjny

- Nasz koncert jest w przededniu kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, więc postanowiliśmy zaznaczyć tę naszą kulturę i podziałać na odbiorcę. Jednak nie chcemy grać utworów smutnych i martyrologicznych  - mówił w Dwójce Jan Emil Młynarski, którego - w duecie z Anią Bojarą - usłyszymy w sobotniej "Miejscówce z Dwójką" (31.07).
Zobacz więcej na temat:  Jan Młynarski Dwudziestolecie międzywojenne Miejscówka z Dwójką Jakub Kukla Dwójka