Mirt+Ter. Duet eksperymentujący [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2022 11:00
Występowali na festiwalach w kraju i za granicą, między innymi na Unsound, OFF Festival, Donau Festival czy Flussi. Tym razem wystąpili na "Miejscówce". Zapraszamy do oglądania!
Duet Mirt+Ter
Duet Mirt+TerFoto: PR2

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Dwójki]

Tomek Mirt i Magda Ter to para artystów specjalizujących się w analogowej elektronice tworzonej za pomocą syntezatorów modularnych. Duet Mirt+Ter stanowi rozszerzenie solowej działalności obojga artystów i główny wehikuł ich występów na żywo. Działa na polu eksperymentalnej muzyki elektronicznej i field recordinguMuzyka tworzona na systemach modularnych, oparta w dużej mierze na improwizacji, czerpie z dorobku nowoczesnej elektroniki, ale w swoich inspiracjach wykracza daleko poza nią.

Analogowe przebiegi swobodnie mieszają się z cyfrowymi usterkami, a nagrania terenowe z samplami gongów i innych tradycyjnych instrumentów. Wszystko jest składane ad hoc w dźwiękowy kolaż lub rodzaj Écriture automatique, czyli zapisu automatycznego. W ten sposób transowe formy rozsypują się w swobodne, abstrakcyjne byty z pogranicza filmowej ścieżki dźwiękowej.

Nie wliczając nagrań solo, duet Mirt+Ter wydał dwa albumy z muzyką i trzy z nagraniami terenowymi. Występowali na festiwalach w kraju i za granicą, między innymi na Unsound, OFF Festival, Donau Festival czy Flussi.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Podczas koncertu dla słuchaczy Dwójki Tomek Mirt i Magda Ter zaprezentowali wybór elektronicznych kompozycji ze swojego repertuaru. Nie zabrakło również improwizacji i niespodzianek.

Zobacz zapowiedź koncertu:

[Facebook Programu 2 Polskiego Radia]

***

Na "Miejscówkę z Dwójką" zaprosiliśmy w sobotę (9.07).

Czytaj także

wh0wh0: hybryda poszukiwań i eksperymentów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 18:00
- Jest to set promujący mój debiutancki album, który jest efektem poszukiwań i eksperymentu. Jest hybrydą moich zainteresowań  - mówił Jacek Prościński, stojący za projektem wh0wh0, który w sobotę (17 lipca) zaprezentował w "Miejscówce z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sisters with Transistors". Kobiety na scenie elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 09:00
W naszych audycjach parokrotnie rozmawialiśmy o tym, jak kobiety  kompozytorki zbudowały scenę elektroniczną.
rozwiń zwiń