Section00

CUDZE
CHWALICIE...

Cudze
Chwalicie...

Tomasz Rottermund

Henryków, opactwo Cystersów i pierwsze zdanie zapisane w języku polskim... Cicho, nostalgicznie, cudownie! Bajka! (woj. dolnośląskie)
Cudze
Chwalicie...

Paweł Głuszek

Zespół pałacowo-parkowy w Pławniowicach, woj. śląskie.
Cudze
Chwalicie...

Łukasz Chodór

Pustynia Błędowska – w Polsce mamy niemal wszystko – morze, jeziora, góry, ale również pustynię. Warto się zatrzymać i zobaczyć na własne oczy.
Cudze
Chwalicie...

Łukasz Chodór

Bardzo ciekawa pozycja, dla osób lubujących się w podróżach tych mniejszych. Super zachowane domostwa, całe gospodarstwa od około XVIII do XX wieku, ekspozycje ówczesnej szkoły, apteki, lekarza, zielarza, bartnika i wielu więcej. Przejeżdżając trasą Kraków – Kielce przez Tokarnię warto odwiedzić Muzeum Wsi Kieleckiej
Cudze
Chwalicie...

Łukasz Chodór

Zamek Ogrodzieniec, jako pozycja obowiązkowa zwiedzając okolice Olkusza.
Cudze
Chwalicie...

Łukasz Chodór

Bałtyk, może i zimny ale nasz, swojski:)
Cudze
Chwalicie...

Krystyna Kaczorowska

Najbardziej lubię spędzać wakacje nad naszym pięknym, polskim morzem. Można znaleźć miejsca, gdzie nie ma ludzi, nie ma knajpek, nie ma lodów… Takim magicznym miejscem jest na przykład Orzechowo blisko Ustki. Plaża jest piękna, długa i pusta. W zachodzie słońca można się zatracić.
Cudze
Chwalicie...

Łukasz Chodór

Malbork – największy ceglany zamek w Europie, nie zdobyty nigdy, a kupiony przez Polaków od najemników Krzyżackich. Zwiedzanie samego zamku od 3,5 do 4,5 godziny, a dookoła stragany z miejscowymi wyrobami.
Cudze
Chwalicie...

Jacek Bloch

Wieża wodna w Toruniu, która powstała w 1943 roku, jako zaopatrzenie pobliskiego węzła kolejowego w dostęp do wody.
Cudze
Chwalicie...

Jacek Bloch

Brama wejściowa i most prowadzący do Fortu XI w Toruniu.
Cudze
Chwalicie...

Krzysztof Jankowski

Łoś – Puszcza Kampinoska
Cudze
Chwalicie...

Ewa Siwiecka

Dzień chylił się ku końcowi. Dopłynęliśmy do końca Jeziora Jeziorak, wpłynęliśmy w Kanał Dobrzycki. Długie cienie trzcin i zarośli kładły się na złocistą wodę. Płynęliśmy niczym Amazonką, wypatrując ptaków wodnych. Wreszcie otworzyło się przed nami puściutkie Jezioro Ewingi. Żadnej łódki, żadnego kajaka, tylko my i woda. Przybiliśmy do małej zatoczki wśród drzew. Rozpoczął się wieczorny spektakl. Pomarańczowe słońce zachodziło za fioletową, postrzępioną chmurę. Kila godzin snu, aby obudzić się przed wschodem. Widok wprost nieziemski. Z każdą mijającą minutą przybywało braw. Groźne chmury snuły się po widnokręgu, jakby chciały zawładnąć światem. lecz słońce wygrało tę walkę. Wstało i rozsypało złoto i pomarańcz po wodzie…
Cudze
Chwalicie...

Krzysztof Jankowski

Trznadel - Puszcza Kampinoska
Cudze
Chwalicie...

Jacek Bloch

Szanowni Państwo. Zachęcam gorąco, podczas odwiedzin Torunia zajrzeć m. in. do Muzeum Miasta, które znajduje się przy ulicy Łaziennej, na Starówce. Tam mogą Państwo zapoznać się z historią miasta, a szczególnie okresem intensywnej działalności pruskiego garnizonu wojskowego, kiedy to po roku 1871 zaczęto realizować intensywną rozbudowę fortyfikacji okalających ówczesny Toruń. Tych kilka zdjęć to minimalna pigułeczka, rzekłbym, dotycząca Fortu XI i przyległości, znajdującego się przy ulicy Poznańskiej, w dzielnicy Podgórz. 
Cudze
Chwalicie...

Krzysztof Jankowski

Kowalik - Puszcza Kampinoska.
Cudze
Chwalicie...

Krzysztof Jankowski

Zaskroniec - Puszcza Kampinoska.
Cudze
Chwalicie...

Krzysztof Jankowski

Bałtyk - okolice Dębek.
Cudze
Chwalicie...

Joanna Radziuk

Dzika plaża, wydmy, morskie trawy, mikołajek, stary pomost i nieco przytłaczający relikt przeszłości. Torpedownia na Gdyńskich Babich Dołach.
Powrót na strone główną
TrójkaCudze Chwalicie
Section01
Coraz więcej Polaków, zafascynowanych ogromnymi możliwościami zwiedzania w czasie wakacji odległych i często egzotycznych miejsc - zapomina, że równie piękne i magiczne miejsca - są też w naszym kraju. Miejsca, które przyciągają osoby nawet z innych kontynentów. Chcemy pokazać, że Polska jest też pięknym i ciekawym krajem, który warto dobrze poznać.
Section05

~CUDZE CHWALICIE...

FOTO / VIDEO / AUDIO

Błąd - niepoprawny format pliku

KOCHANI SŁUCHACZE

Będziemy Was prosić o przesyłanie elektronicznych „pocztówek z wakacji” z wyjątkowych dla was miejsc w Polsce. Miejsc związanych też z waszą niezapomnianą wakacyjną przygodą. Pocztówka z wakacji - czyli zdjęcia danego miejsca plus parę słów opisu danego miejsca i jakiejś wspaniałej przygody wakacyjnej plus ewentualnie (dla zaawansowanych) zawierająca dodatkowo plik mp3 (czyli pocztówka dźwiękowa) z refleksją słuchacza dot. danego miejsca.
Section012