Granie na rozbudzenie: Aurora Dee Raynes, Anchorsong oraz Gooral & Paprodziad

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 06:10
W audycji "Trójka budzi: Jazz'n'bass" Michał Grabkowski niejednokrotnie przekonywał, że z dobrą muzyką można dziarskim krokiem wkraczać w każdy dzień. Tym razem również dotrzymał słowa, prezentując o poranku dawkę energetycznych dźwięków. 
Gooral (Mateusz Górny)
Gooral (Mateusz Górny)Foto: mat.pras.

Poranne spotkanie otworzyła Aurora Dee Raynes, która swoją działalność rozpoczęła w 2012 roku. Początki jej artystycznej drogi to spotkanie w jednej z londyńskich kuchni, przepełnionej zapachami gotowania. To tam stworzyła się silna przyjaźń duetu, który inspirował się wokalem takich legend, jak Etta James, Erykah Badu czy Jill Scott.

Anchorsong pochodzi z Tokio, a mieszka w Londynie. Jest cenionym producentem i artystą, słynącym z występów na żywo. Jak podkreślają krytycy: "tworzy rytmiczne, wciągające wydawnictwa". Dodają również, że jego występy "to jakby oglądać malarza tworzącego na białym płótnie". Wszystkie elementy jego muzyki elektronicznej powstaje z udziałem publiczności. 

Wśród porannej grupy wykonawców nie zabrakło także duetu Gooral & Paprodziad. Pokłosiem współpracy Mateusza Górnego i Włodzimierza "Paprodziada" Dembowskiego, znanego m.in. z formacji Łąki Łanjest krążek "Naturalna generacja". Album światło dzienne ujrzał 19 listopada 2021 roku. Jak mówili artyści podczas jednego ze spotkań w Polskim Radiu: "Tą płytą chcemy wzmacniać w ludziach duchową świadomość. Ten projekt jest wyjątkowy, tajemniczy, inny od pozostałych, więc to potęguje naszą ciekawość, jak zostanie odebrany przez słuchaczy". 

Lista utworów: 

  • AURORA DEE RAYNES – "Crazy That You Love"
  • ANCHORSONG – "Remedy (Tech Support Remix)"
  • ANCHORSONG – "Common Ground ( Hemai Remix)"
  • GOORAL & PAPRODZIAD – "Magma"
  • GOORAL & PAPRODZIAD  "Kapiel"
  • GOGO PENGUIN – "Reactor"
  • RONI SIZE REPRAZENT  "Heroes"
  • GOLDIE – "State of Mind (25 Year Remaster)"
  • BONOBO – "Tides (feat. Jamila Woods)"

Posłuchaj
60:16 2022_01_15 04_58_52_PR3_Trojka_Budzi.mp3 Granie na rozbudzenie: Aurora Dee Raynes, Anchorsong oraz Gooral & Paprodziad (Trójka Budzi)

 

Crazy That You Love / Aurora Dee Raynes

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 15.01.2021
Godzina emisji: 4.58

zch

Czytaj także

Muzyczne spotkanie przed świtem. Dave Matthews Band, Daft Punk oraz The Streets

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 06:00
Dźwięki "Trójka budzi: Jazz'n'bass" wybrzmiały jeszcze przed świtem. Michał Grabkowski zaprosił w muzyczną podróż do krainy elektronicznej harmonii dźwięku i rytmu. Przewodnikami sobotniego spotkania zostali m.in. Dave Matthews Band, Daft Punk oraz The Streets. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bowie, Idles i Paprodziad – wybuchowa mieszanka wieczorną porą

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 23:00
Najnowsze wydanie "Dogrywki" Michał Grabkowski sprawiedliwie podzielił między utwory polskie i zagraniczne. Usłyszeliśmy twórczość m.in. Davida Bowiego, grupy Idles oraz duetu Gooral & Paprodziad.
rozwiń zwiń