Paprodziad o "Naturalnej generacji": włączamy samoświadomość

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 12:45
"Naturalna generacja", wspólny projekt Paprodziada i Goorala światło dzienne ujrzał 19 listopada. - Tą płytą chcemy wzmacniać w ludziach duchową świadomość - mówił Paprodziad. 
Paprodziad w studiu Czwórki
Paprodziad w studiu CzwórkiFoto: Alicja Mucha/Czwórka

Gooral zuza sosnowska 1200.jpg
Gooral powraca z "Ethno Electro 2". "Zmierzam w kierunku downtempo"

- Mam motylki w brzuszku, czuję napięcie i taki fajny rodzaj tremy w związku z tą premierą - mówił Paprodziad w rozmowie z Czwórką tuż przed premierą krążka. - Zawsze, jeśli poświęci się na coś mnóstwo czasu i włoży w to tak wiele pracy, pojawia się stres, gdy mamy się tym dzielić z ludźmi. A ten projekt jest wyjątkowy, tajemniczy, inny od pozostałych, więc to potęguje naszą ciekawość, jak zostanie odebrany przez słuchaczy - mówił gość Czwórki. 

Posłuchaj
07:39 paprodziad gooral 2021_11_19-08-40-51.mp3 O albumie "Naturalna generacja" opowiada Paprodziad (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka) 

Łąki Łan koncert sylwestrowy 2020-12-18 _ 1200_1.jpg
Łąki Łan w Czwórce na bis. Posłuchaj nagrania koncertu

Na krążku znalazło się 11 utworów, czyli w sumie koło 50 minut muzyki. Całość utrzymana jest w spokojniejszych - niż dotychczasowe numery od Goorala czy formacji Łąki Łan - bitach. - Wszystko zaczęło się od stworzenia numeru, który jest pierwszy na płycie, czyli "Rakiety". Gooral już wówczas mocno wchodził w świat downtempo, a mnie kojarzyło się to z medytacją, ukierunkowaniem się na samorozwój. Chciałem się podzielić z ludźmi tymi spostrzeżeniami - opowiadał muzyk. Jak podkreślał, on sam prywatnie bardzo interesuje się tą dziedziną. - Życie w harmonii ze sobą, rozwijanie się, a jednocześnie poszukiwanie wewnętrznego spokoju - to dla mnie kluczowe, i staram się efektywnie trenować te umiejętności - tłumaczył artysta. - To bardzo potrzebne w dzisiejszych trudnych czasach, by umieć się wyciszyć, a jednocześnie obserwować i poznać swoje emocje, sprawdzić, dokąd sami możemy się doprowadzić - podkreślał.

Źr. S.P. Records - Gooral x Paprodziad feat. Stanisław Leszczyński "Era Wodnika"

Potwierdzeniem słów gościa Czwórki jest m.in. utwór "Era Wodnika", który znalazł się na płycie. Jak przekonywali gospodarze audycji, według astrologów to czas, który niebawem ma się rozpocząć, a który oznacza wzajemne zrozumienie i tolerancję. - Sam mam wrażenie, że jesteśmy ostatnio głusi na to, co mówi do nas świat, na prawa, które rządzą naturą - mówił Paprodziad. - Z Gooralem nie planowaliśmy daty premiery tej płyty, i tak ukazuje się ona z miesięcznym poślizgiem, a okazuje się, że 19 listopada przypada pełnia księżyca i zaćmienie, które będzie trwało ponad trzy godziny. Wszystko jest kwestią właściwej energii - tłumaczył. 

Zobacz także:

Po premierze muzycy ruszają w trasę koncertową. - Pojawimy się m.in. w Warszawie, ale także w Katowicach, Krakowie, Bielsku, Poznaniu czy Gdańsku - wymieniał Paprodziad w Czwórce. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Gosia JakubowskaSzymon Jaworski

Gość: Włodzimierz "Paprodziad" Dembowski

Data emisji: 19.11.2021

Godzina emisji: 8.35

kd/pj

Czytaj także

"Elektrodziewczyny" - panie w tranzystorowych brzmieniach

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 13:40
Film dokumentalny "Sisters with Transistors" rozpoczął dyskusję o roli kobiet w muzyce elektronicznej. Jego pokaz będzie wstępem do spotkania "Elektrodziewczyny: pionierki muzyki elektronicznej", które odbędzie się 23 października w Warszawie.
rozwiń zwiń