Polskie Radio
Section05
Anna Will

Faceci: "Nostalgia w promocji". Darek Boratyn i Rafał Bryndal dzielą się swoim męskim doświadczeniem

Kompozytor, wokalista i gitarzysta Dariusz Boratyn oraz satyryk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, a także autor tekstów piosenek Rafał Bryndal powołali do życia kreatywny kolektyw pod nazwą Faceci. Efektem współpracy jest album "Nostalgia w promocji". - Nie mamy napinki, chcemy przekazywać dobrą energię - wyjaśnił Bryndal.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will muzyka rozrywkowa

Boże Narodzenie. Katarzyna Miller: święta mogą być wzmacniające

- Najfajniejsze święta są wtedy, jak spędza się je z przyjaciółmi, cudownie jak jest to rodzina. Są takie pary, które mówią, że współmałżonek czy np. moja mama jest moim najlepszym przyjacielem. Gratuluję wtedy ogromnie, bo wcale to nie jest taki częste - tak o społecznych aspektach Świąt Bożego Narodzenia mówi w radiowej Jedynce psychoterapeutka Katarzyna Miller.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Katarzyna Miller psychoterapia psychologia Boże Narodzenie społeczeństwo

Anna Wyszkoni z nową płytą "10". "To hołd złożony Markowi Jackowskiemu"

- To po prostu "10". Dziesięć utworów i dziesięć lat po jego śmierci. Mamy tu artystę, którego niewątpliwie można ocenić dziesięć na dziesięć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o Marku Jackowskim Anna Wyszkoni. Wokalistka postanowiła złożyć hołd założycielowi zespołu Maanam, nagrywając płytę z jego piosenkami w nowych aranżacjach.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will MUZYKA Ania Wyszkoni Anna Wyszkoni

Więcej elektroniki i szaleństwa. Siostry Melosik pracują nad kolejną płytą

- Nigdy nie pisałyśmy piosenek pod kątem zimy; ta powstała z innych emocji, ale kiedy spadł śnieg to nas natchnęło - opowiadają o singlu "Za kilka zim" siostry Dagmara i Martyna Melosik. Utwór zapowiada kolejny album, nad którym pracują artystki; jak zapowiadają, będzie to bardziej szalona i elektroniczna płyta niż poprzednie wydawnictwo.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Siostry Melosik muzyka rozrywkowa

"Wesołych świąt" Kabaretu OT.TO na winylu. "Piosenki nie podniosłe, a życiowe"

Wytłoczona na grubym, czarnym krążku edycja albumu "Wesołych świąt" Kabaretu OT.TO ukazuje się niewiele ponad rok po premierze bestsellerowej płyty kompaktowej. Nowa wersja wydawnictwa trafiła do dystrybucji 1 grudnia. To pierwszy "klasyczny" longplay w dorobku grupy. - Mamy nadzieję, że ta płyta trafi do uszu naszych słuchaczy, nie tylko za pomocą płyty winylowej - przyznają członkowie kabaretu w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Kabaret OT.TO muzyka rozrywkowa winyl płyta winylowa