X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Augusta

"Z dna popiołu"

Przez 30 lat tylko miłośnicy zabytków w Kutnie, a wśród nich historycy sztuki, antropolodzy kultury i badacze lokalnych dziejów, znali niezwykłą historię starego pałacyku wykonanego z pruskiego muru stojącego w samym centrum miasta. 19 stycznia tuż przed świtem pałacyk strawił pożar. Ogień zniszczył znaczną część XVIII-wiecznej rezydencji podróżnej króla Augusta III z polsko - saskiej dynastii Wettinów. Paradoksalnie jednak pożar spowodował, że pałac narodził się ponownie, tym razem w ludzkiej świadomości, która przed dziesięcioleciami skazała unikatowy zabytek na zapomnienie.
Zobacz więcej na temat:  Augusta

"W ten dzień lutowy.."

Dokładnie 56 lat temu, 1 lutego miał miejsce zamach na Kuczerę, brawurowa akcja AK, która była wykonaniem wyroku sądu Państwa Podziemnego przez oddział Kedywu na słynnym "kacie Warszawy". Czy ktoś pamięta, że z wydarzeniem tym ściśle związane jest nazwisko generała Augusta Emila Fildorffa, dowódcy Kedywu AK, po wojnie skazanego na śmierć przez komunistyczne władze polskie ? To na rozkaz generała Fildorffa dokonano tego czynu. Dokument Dariusza Kwiatkowskiego, w którym usłyszymy głosy wszystkich żyjących uczestników zamachu na Kuczerę jest zapisem ludzkiej pamięci. Pamięci, na której odcisnęło się ponad 40 lat zbiorowego milczenia wokół postaci generała Nila .
Zobacz więcej na temat:  Augusta Warszawa