Polskie Radio
Section05
Legia Warszawa

Ekstraklasa. Cracovia - Legia. Cichy lider i VAR po meczu. Probierz nie wytrzymał

Cracovia przegrała u siebie z Legią Warszawa (0:1) w meczu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy po golu Filipa Mladenovicia, jednak emocje nie skończyły się wraz z gwizdkiem sędziego. Po spotkaniu ostrych słów nie brakowało trenerowi "Pasów" Michałowi Probierzowi. - Ty jesteś cyrk ku*** - odpowiedział jednemu z kibiców opiekun Cracovii. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Legia Warszawa Cracovia Ekstraklasa michał probierz Piłka nożna

Stanisław Mielech - grał w Wiśle, Cracovii i wymyślił Legię!

Od 58 lat możemy mówić o nim już jak o legendzie polskiej piłki nożnej - Stanisław Mielech zmarł 17 listopada 1962 roku w Warszawie. Dla polskiej piłki u jej początków był postacią magiczną... prawoskrzydłowy napastnik, kolejno grał w walczących ze sobą klubach, został też współzałożycielem jednego z nich, pomysłodawcą nazwy, reprezentantem Polski, dziennikarzem, komentatorem i działaczem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Zobacz więcej na temat:  Legia Warszawa Cracovia historia warszawy Legiony Józef Piłsudski I wojna światowa Dwudziestolecie międzywojenne

Ekstraklasa: Legia nie stosowała protokołu medycznego PZPN? "Chciała radzić sobie sama"

W ostatnich tygodniach koronawirus nie oszczędza klubów Ekstraklasy. Wyjątkiem nie jest tu Legia Warszawa - lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski przyznał, że ostatnie wypowiedzi trenera Czesława Michniewicza mogą wskazywać na to, że protokół medyczny PZPN nie był do końca stosowany.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa koronawirus SPORT Legia Warszawa Koronawirus w Polsce

Ekstraklasa: Legia miała go wypożyczyć, został bohaterem. Kacper Skibicki zanotował wymarzony debiut

W niedzielę Legia Warszawa okazała się lepsza od Lecha Poznań, zwyciężając w hitowym meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy (2:1). Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył 19-letni Kacper Skibicki. Młody piłkarz, dla którego był to debiutancki występ w pierwszej drużynie mistrza Polski, został zgłoszony do rozgrywek zaledwie kilka dni wcześniej. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Legia Warszawa Lech Poznań