Polskie Radio
Section05
Legia Warszawa

Ekstraklasa: Legia odpowiada Bońkowi. "Bezpodstawne oskarżenia"

Legia Warszawa odpowiedziała Zbigniewowi Bońkowi w związku z zarzutami prezesa PZPN w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Bezpodstawne oskarżanie Legii uderza w jej wizerunek w oczach opinii publicznej oraz naszych partnerów i sponsorów dlatego oczekujemy sprostowania tej wypowiedzi i przeprosin, czego jesteśmy gotowi dochodzić na drodze prawnej - czytamy w oświadczeniu mistrza Polski.
Zobacz więcej na temat:  Legia Warszawa SPORT Piłka nożna Zbigniew Boniek Ekstraklasa PZPN

Zbigniew Boniek o koronawirusie w Legii: mają problem, udawanie jest groteskowe

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią nie odbędzie się, bo u masażysty Legii wykryto koronawirusa. Mistrzowie kraju przekonywali, że cały sztab jest zdrowy. – Udawanie, że coś się nie wydarzyło, było pomyłką i jest groteskowe – mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Legia Warszawa Zbigniew Boniek SPORT

Co z Superpucharem Polski? PZPN podjął decyzję

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poinformował w mediach społecznościowych, że planowany na niedzielę mecz o Superpuchar Polski się nie odbędzie. W spotkaniu miały zagrać Legia Warszawa i Cracovia. "Podjęta decyzja ma na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz w trosce o zbliżający się start rozgrywek PKO Ekstraklasy" - napisano w komunikacie PZPN. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa Cracovia Zbigniew Boniek

Piłkarze Legii przebadani na obecność koronawirusa. Znamy wyniki testów

Legia Warszawa poinformowała, że w związku z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa u jednego z członków sztabu medycznego klubu, piłkarze oraz pozostali członkowie sztabu zostali poddani testom. "Wszystkie miały wynik negatywny" - napisano w oświadczeniu mistrza Polski. 9 sierpnia warszawianie mają zmierzyć się z Cracovią w meczu o Superpuchar Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa koronawirus