Polskie Radio
Section05
Legia Warszawa

EKSTRAKLASA Legia walczy o anulowanie Kantemu kartki. Jest odwołanie

Legia Warszawa skierowała do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. odwołanie od czerwonej kartki Jose Kante, którą napastnik został ukarany w meczu 26. kolejki Legia Warszawa - Piast Gliwice. - Zachowanie Kante wynikało jedynie z ferworu walki, ale nie było intencjonalne, gwałtowne czy agresywne. Spodziewam się uchylenia decyzji sędziego – mówi dyrektor ds. prawnych i administracji sportowej Legii Warszawa, dr Jakub Laskowski.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa Legia Warszawa piast gliwice

EKSTRAKLASA Waldemar Fornalik: czerwona kartka dla Kante miała wpływ

- Czerwona kartka miała wpływ, ale z Legią nie gra się łatwo nawet w takiej sytuacji. Każdy błąd mógł być wykorzystany przez rywali - powiedział Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Mistrz Polski pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 2:1 w meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Na początku spotkania czerwoną kartkę zobaczył napastnik gospodarzy Jose Kante. 
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa SPORT piast gliwice Legia Warszawa Piłka nożna Waldemar Fornalik

EKSTRAKLASA Kibice Arki mogą odetchnąć. Kara zawieszona

Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowała w środę o wstrzymaniu rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. o karze dla Arki Gdynia za niewłaściwe zachowanie części kibiców tego klubu. Dzień wcześniej NKO podjęła taką samą decyzję decyzję w odniesieniu do Legii Warszawa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Arka Gdynia Legia Warszawa PZPN kibice

EKSTRAKLASA Zwrot w sprawie kary dla Legii. PZPN interweniuje

Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła rygor natychmiastowej wykonalności decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. o karze dla Legii Warszawa w związku z nieodpowiednimi transparentami wywieszonymi przez kibiców. Oznacza to, że na sobotni mecz z Jagiellonią Białystok będą mogły wejść osoby, które znajdowały się na tzw. "Żylecie" podczas spotkania z Łódzkim Klubem Sportowym. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Piłka nożna Legia Warszawa kibice PZPN