Polskie Radio
Section05
liga mistrzów

KOMENTARZ Szymon Marciniak mógł paść ofiarą hipokryzji UEFA

Szymon Marciniak został odsądzony od czci i wiary przez stowarzyszenie "Nigdy Więcej" z powodu udziału w konferencji "Everest", współorganizowanej przez jednego z liderów Konfederacji, Sławomira Mentzena. Sprawą zainteresowała się UEFA, która opublikowała sążniste oświadczenie, domagając się wyjaśnień od polskiego arbitra. Biorąc pod uwagę ostatnie lata działalności europejskiej federacji, trudno o bardziej jaskrawy przykład hipokryzji i bigoterii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak uefa liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23 KOMENTARZ

"Kłamliwy donos na sędziego Marciniaka to skandal". Zdecydowany apel wiceszefa MSZ

- Sprawa sędziego Szymona Marciniaka i kłamliwego donosu na niego, to niebywały skandal - ocenił w piątek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Zachęcał też polityków różnych opcji do podpisania listu skierowanego do UEFA "podkreślającego szacunek dla profesjonalizmu sędziego Marciniaka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Marciniak Paweł Jabłoński szymon szynkowski vel sęk SPORT Piłka nożna uefa liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23

Marciniak odsunięty od finału LM po donosie? Jest odpowiedź

Szymon Marciniak został wyznaczony do sędziowania finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, który 10 czerwca odbędzie się w Stambule. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", UEFA otrzymała jednak doniesienie do stowarzyszenia "Nigdy Więcej", które domaga się, by arbiter nie sędziował meczu Manchesteru City z Interem Mediolan.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23 Szymon Marciniak Konfederacja