Polskie Radio
Section05
uefa

Kongres UEFA. Piłkarskie władze wprowadzają rewolucyjne zmiany, a Polska chce zorganizować dużą imprezę

W Budapeszcie, tuż przed spotkaniem o Superpuchar Europy, w którym zmierzą się Bayern Monachium oraz Sevilla, odbył się kongres UEFA. Podczas spotkania zadecydowano o zwiększeniu liczby zmian podczas meczów rozgrywanych pod egidą tej organizacji. Prezes PZPN Zbigniew Boniek zgłosił natomiast Polskę jako jednego z kandydatów do organizacji turnieju finałowego Ligi Narodów. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna uefa SPORT Liga Narodów

Co z Ligą Mistrzów? Koronawirus może storpedować Final 8 w Lizbonie. UEFA bez planu B

W czerwcu UEFA podjęła decyzję, że tegoroczna edycja Ligi Mistrzów zostanie dokończona w Lizbonie, z kolei Liga Europy w Kolonii. Teraz w stolicy Portugalii zaczyna wzrastać liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i turniej stoi pod znakiem zapytania. UEFA nie ma planu B, a w kraju wciąż obowiązuje lockdown.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Liga Mistrzów 19/20 liga mistrzów uefa Piłka nożna koronawirus COVID-19

Liga Mistrzów: Lizbona zamyka się z powodu pandemii. UEFA ma problem - co z LM?

Hiszpański dziennik "El Pais" poinformował, że władze Lizbony zdecydowały się na zamknięcie 19 z 24 dzielnic stolicy Portugalii ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Komplikuje to plany UEFA, która chciała dokończyć w sierpniu rozgrywki Ligi Mistrzów właśnie w tym mieście. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 koronawirus Lizbona uefa

UEFA podjęła decyzje. Finał Ligi Mistrzów w Lizbonie, Gdańsk też może być zadowolony

Ćwierćfinały, półfinały i finał Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w formie turnieju finałowego 12-23 sierpnia w Lizbonie. Taką decyzję w środę podjął Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Decydująca rywalizacja w Lidze Europy odbędzie się w czterech niemieckich miastach, a Gdańsk będzie gospodarzem finału drugich najważniejszych rozgrywek w Europie za rok. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 uefa SPORT Liga Europy Gdańsk

Co dalej z piłkarskim kalendarzem? UEFA wkrótce ogłosi decyzję, Gdańsk może stracić finał Ligi Europy

W dniach 17-18 czerwca odbędzie się zaplanowana wideokonferencja Komitetu Wykonawczego UEFA, podczas której mają zapaść decyzje ws. rozgrywek piłkarskich. Kwestie mają dotyczyć m.in. dokończenia Ligi Mistrzów, Ligi Europy, jak również Ligi Narodów, w której udział bierze reprezentacja Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 liga mistrzów Liga Europy Euro 2020 Liga Narodów uefa Gdańsk

"Wojny nie zmieniły piłki, nie zmieni jej koronawirus". Prezydent UEFA spokojny o przyszłość futbolu

- Jestem absolutnie przekonany, że piłka nożna w starym wydaniu wróci zdecydowanie szybciej niż nam się wydaje - powiedział Aleksander Ceferin, prezydent UEFA. Od ponad dwóch miesięcy światowy futbol został sparaliżowany przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Jak dotąd tylko niemiecka Bundesliga wróciła do gry, jednak bez kibiców na trybunach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna uefa koronawirus