Polskie Radio
Section05
uefa

"Wojny nie zmieniły piłki, nie zmieni jej koronawirus". Prezydent UEFA spokojny o przyszłość futbolu

- Jestem absolutnie przekonany, że piłka nożna w starym wydaniu wróci zdecydowanie szybciej niż nam się wydaje - powiedział Aleksander Ceferin, prezydent UEFA. Od ponad dwóch miesięcy światowy futbol został sparaliżowany przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Jak dotąd tylko niemiecka Bundesliga wróciła do gry, jednak bez kibiców na trybunach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna uefa koronawirus

Kluczowy czas dla europejskiej piłki. UEFA szykuje nowy kalendarz

Na wtorek zaplanowano wideokonferencję z udziałem sekretarzy generalnych europejskich związków piłkarskich. Dwa dni później odbędzie się posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej. Rozmowy mają na celu ułożenie kalendarza europejskiego futbolu tak, by można było wznowić rozgrywki przerwane ze względu na pandemię koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna uefa koronawirus Liga Mistrzów 19/20 Liga Europy

EKSTRAKLASA Legia Warszawa mistrzem Polski? Ma być sprawiedliwie

Cały świata zmaga się z pandemią koronawirusa, a praktycznie wszystkie sportowe wydarzenia na świecie zostały odwołane, w tym piłkarskie Euro, które zostało przesunięte na kolejny rok. Problemem jest również dokończenie rozgrywek ligowych, jednak jak informuje hiszpański "AS", UEFA ma swój plan, według którego Legia Warszawa zostałaby nowym mistrzem Polski. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa uefa PZPN Piłka nożna koronawirus Koronawirus w Polsce

EURO 2021 UEFA przed wyzwaniem. "Specgrupa" pracuje nad kalendarzem

We wtorek Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zdecydowała o przełożeniu mistrzostw Europy na 2021 rok ze względu na epidemię koronawirusa. Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki w rozmowie ze sport.tvp.pl opowiedział o planach UEFA na dokończenie rozgrywek w tym sezonie. - Za układanie terminarza odpowiadać będzie specjalnie powołana grupa z przedstawicielami UEFA, klubów i lig - zdradził. 
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna SPORT koronawirus uefa