Polskie Radio
Section05
uefa

Euro 2020: obowiązkowe szczepienia przepustką na turniej? UEFA szuka rozwiązania

Według informacji "Corriere dello Sport", UEFA skłania się ku wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla uczestników piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w tym roku. Z kolei kibice mieliby być wpuszczani na stadiony na podstawie tzw. paszportów zdrowotnych, opierających się na wynikach testów na obecność koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Euro 2020 Piłka nożna koronawirus szczepienia uefa

Euro 2020: reprezentacja Polski może zmienić miejsce zakwaterowania. Wszystko zależy od decyzji UEFA

Reprezentacja Polski podczas Euro 2020 miała mieszkać w Irlandii, jednak wiele wskazuje na to, że biało-czerwoni będą zmuszeni zmienić plany. Dublin, gdzie Polacy mieli zmierzyć się ze Szwecją i Słowacją, ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie statusu współgospodarza imprezy, dlatego PZPN może zostać zmuszony do szukania alternatyw wobec stolicy Irlandii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Polski uefa PZPN

Euro 2020: Hiszpania - Polska. Co z kibicami w Bilbao? Warunki "niemożliwe do spełnienia"

Meczów tegorocznych mistrzostw Europy Bilbao nie będzie w stanie organizować z udziałem kibicami - ogłosiła Hiszpańska Federacja Piłkarska. To zmniejsza szanse, aby miasto, w którym 19 czerwca Polska ma grać z Hiszpanią, utrzymało rolę gospodarza przełożonego turnieju.
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna SPORT reprezentacja Polski koronawirus COVID-19 uefa reprezentacja Hiszpanii

Euro 2020: Hiszpania - Polska. Kibice zasiądą na San Mames w Bilbao?

Według hiszpańskich mediów władze Bilbao zdecydowały się wpuścić kibiców na Estadio San Mamés podczas tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej. Obiekt będzie można wypełnić w 25 procentach, co oznacza że podczas meczu Hiszpanii z Polską na trybunach stadionu pojawi się około 13 tysięcy kibiców. 
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna SPORT reprezentacja Polski koronawirus COVID-19 uefa reprezentacja Hiszpanii

El. MŚ 2022: Anglia - Polska. Krychowiak jednak wesprze kadrę? Jest wynik nowego testu pomocnika

Grzegorz Krychowiak, podobnie jak Kamil Piątkowski, miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i nie poleciał z reprezentacją Polski do Londynu na mecz eliminacji mistrzostw świata z Anglią. Podczas konferencji prasowej przed spotkaniem przekazano jednak informację, że drugi test pomocnika dał wynik negatywny, co daje szanse na występ w prestiżowym starciu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Polski reprezentacja Anglii Grzegorz Krychowiak uefa koronawirus Koronawirus w Polsce

Piątkowski i Krychowiak zakażeni koronawirusem

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował o dwóch nowych zakażeniach koronawirusem wśród zawodników reprezentacji Polski. Wyniki pozytywne dały testy Kamila Piątkowskiego oraz Grzegorza Krychowiaka. Mimo zakażenia koronawirusem pomocnik Lokomotiwu być może weźmie udział w środowym meczu z Anglią.
Zobacz więcej na temat:  SPORT reprezentacja Polski Piłka nożna Katar 2022 koronawirus Koronawirus w Polsce Grzegorz Krychowiak reprezentacja Anglii uefa