Polskie Radio
Section05
ME siatkarzy 2019

ME SIATKARZY "Nagły" strajk? Dziwne oświadczenie europejskiej federacji

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) wydała oświadczenie w sprawie wtorkowych problemów reprezentacji Polski, która utknęła na lotnisku w Amsterdamie ze względu na strajk słoweńskich linii lotniczych. Niestety, w dokumencie brakuje przekonującego wytłumaczenia zaistniałej sytuacji. Zamiast tego CEV chwali sobie współpracę z polskim rządem i Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ME siatkarzy 2019

ME SIATKARZY Ryszard Bosek: wierzymy w złoty medal siatkarzy

- Rywal jest bardzo solidny, przekonany o swojej sile, mają doświadczonych zawodników, którzy również grają w polskiej lidze. Jeżeli będziemy grać jak do tej pory, to nie specjalnie mamy się czego obawiać - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Ryszard Bosek, siatkarz, mistrz świata i mistrz olimpijski. W czwartek mistrzowie świata Polacy zagrają ze Słowenią w półfinale Mistrzostw Europy siatkarzy.  
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka ME siatkarzy 2019 Ryszard Gromadzki SPORT

ME SIATKARZY Siatkarze uziemieni w Holandii. Premier wysyła samolot

Polscy siatkarze planowali wylecieć we wtorek rano z Amsterdamu do Lublany, gdzie w czwartek rozegrają swój mecz w półfinale mistrzostw Europy siatkarzy. Ich lot został odwołany ze względu na strajk pracowników linii lotniczych. Pomoc zadeklarował premier Mateusz Morawiecki, który poinformował o wysłaniu po reprezentację specjalnego rządowego samolotu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ME siatkarzy 2019

ME SIATKARZY Heynen podziękował premierowi. "Co za wspaniałe uczucie"

Rządowy samolot wysłany z polecenia premiera Mateusza Morawieckiego wystartuje z Amsterdamu po 15 i przewiezie polskich siatkarzy do Lublany, gdzie w czwartek powalczą w półfinale mistrzostw Europy ze Słowenią. "Dziękuję Panu Premierowi. Mam nadzieję, że będę mógł Panu podarować mój medal za kilka dni" - napisał w mediach społecznościowych selekcjoner Vital Heynen. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ME siatkarzy 2019 Vital Heynen

ME SIATKARZY Polski sztab o Słowenii: to bardzo niewygodna drużyna

- Jest tam czterech, pięciu zawodników, którzy są w stanie serwować z wyskoku. Ponadto, potrafią postawić dobry blok. To dwa ich główne atuty, które pozwalają im na dobrą grę z takimi drużynami jak Serbia czy Rosja, czyli te które dobrze atakują - powiedział o słoweńskiej reprezentacji Michał Mieszko Gogol, drugi trener siatkarskiej reprezentacji Polski w rozmowie z Polskim Radiem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ME siatkarzy 2019