X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ryszard Gromadzki

Politolog: PiS nie chce cynicznego używania Senatu

- Prawo i Sprawiedliwość chce spokoju, żeby Senat nie był używany w cyniczny sposób do gry przeciwko większości sejmowej. Opozycja ma zaś dzisiaj duży problem wewnętrzny co do przywództwa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. Do tematu ostatnich wyborów parlamentarnych odnieśli się również politolodzy z UW: prof. Ewa Marciniak i dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Michał Rachoń Ryszard Gromadzki

M. Szczepkowska: nauczanie Jana Pawła II jest stale aktualne

- Pontyfikat św. Jana Pawła II zapisał się w historii Polski i świata, a jednocześnie rodzi wielkie zobowiązanie dla nas Polaków. Pytanie na ile dziedzictwo nauczania Jana Pawła II potrafimy zachować i korzystać - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marzena Szczepkowska, teolog. Gościem audycji był także ks. Andrzej Majewski z Redakcji Katolickiej.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II teologia Kościół rodzina Ryszard Gromadzki POLSKA

Prof. H. Domański: całkowite zwycięstwo PiS mogłoby stworzyć negatywny przekaz

- Nie jesteśmy w stanie teraz wyobrazić sobie, jak będą kształtowały się koalicje także w ramach Senatu. Gdyby PiS miał wszędzie przewagę, to nie byłoby to korzystne, bo mógłby powstać przekaz, że ta partia pozwala sobie na wszystko - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z PAN. Gośćmi audycji byli również inni socjolodzy, dr Tomasz Herudziński z SGGW oraz dr Agnieszka Dudzińska z UW. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Konfederacja Henryk Domański Ryszard Gromadzki Lewica Razem Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe

Prof. J. Zaleśny: KO nie miała pomysłu na tę kampanię

- Liczby nie kłamią, a dla niektórych są bezwzględne. Partia rządząca wzmocniła przewagę w stosunku do pozostałych, z kolei Koalicja Obywatelska nie miała pomysłu na tę kampanię. Nie była w stanie wypracować przekazu, który by ją wzmocnił - powiedział w Polskim Radiu prof. Jacek Zaleśny, politolog z UW. Gościem audycji był również inny politolog z UW, prof. Rafał Chwedoruk.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska PSL-Koalicja Polska Lewica Razem Ryszard Gromadzki kampania wyborcza

Mateusz Wyrwich: te wybory to dla PO być albo nie być

- Dla PO jest to być albo nie być i na pewno będą mobilizować swój elektorat. Każda z partii powinna zresztą mobilizować społeczeństwo, bo udział w wyborach jest ważnym zadaniem dla każdego Polaka - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z "Tygodnika Niedziela". Gościem audycji był również Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość polityka POLSKA Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja Ryszard Gromadzki

Mec. Anna Wolna-Sroka: po wyroku czeka nas frankowe tsunami

- Głównym roszczeniem jest unieważnienie umowy. Nie można bowiem zalegalizować czegoś, co od początku jest nieważne. Kredytobiorca ma zwrócić tyle, ile bank mu wypłacił, w złotówkach. To bardzo duże ułatwienie dla kredytobiorcy - stwierdziła mec. Anna Wolna-Sroka, adwokat.
Zobacz więcej na temat:  kredyty walutowe kredyt mieszkaniowy kredyt we frankach pozew frank szwajcarski Trybunał Sprawiedliwości UE Ryszard Gromadzki POLSKA

J. Zaleśny: Polska sumiennie wykonuje zobowiązania wobec UE

- Na płaszczyźnie formalno-prawnej zależność dofinansowania Polski od praworządności mogłaby mieć miejsce. Jest jednak duża grupa państw, które powinny wykonywać prawo wspólnotowe, a tego nie robią jak np. Francja, która od lat nie realizuje wymagań UE dot. deficytu budżetowego - powiedział prof. Jacek Zaleśny, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  migracja Unia Europejska Grzegorz Schetyna polityka POLSKA koalicja obywatelska Ryszard Gromadzki

ME SIATKARZY Ryszard Bosek: wierzymy w złoty medal siatkarzy

- Rywal jest bardzo solidny, przekonany o swojej sile, mają doświadczonych zawodników, którzy również grają w polskiej lidze. Jeżeli będziemy grać jak do tej pory, to nie specjalnie mamy się czego obawiać - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Ryszard Bosek, siatkarz, mistrz świata i mistrz olimpijski. W czwartek mistrzowie świata Polacy zagrają ze Słowenią w półfinale Mistrzostw Europy siatkarzy.  
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka ME siatkarzy 2019 Ryszard Gromadzki SPORT