Polskie Radio
Section05
Patriot

„To największy kontrakt zbrojeniowy w historii Polski”

- To największy kontrakt zbrojeniowy w historii Polski. Wiemy już też, że będzie ciąg dalszy i cały program "Wisła" będzie kosztował ogromne pieniądze. To bardzo duże wydarzenie dla polskiej obronności – powiedział w audycji Cafe Armia Rafał Lesiecki z Defence24). O podpisaniu przez szefa MON umowy zakupu systemu Patriot w ramach pierwszej fazy programu Wisła mówili także Mariusz Cielma (DziennikZbrojny.pl) i Michał Likowski (Magazyn Raport).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot wojsko NATO USA

Romuald Szeremietiew: weto prezydenta roztropne

Sfinalizowanie umowy na dostawę amerykańskich zestawów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot dla Polski oraz odblokowanie kontaktów na linii prezydent i szef MON to w opinii Romualda Szeremietiewa pierwsze znaki zmian dokonujących się w resorcie obrony. Były minister obrony narodowej był gościem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Romuald Szeremietiew dekomunizacja Andrzej Duda prezydent Patriot

„Patrioty są dopiero początkiem uszczelniania polskiego nieba”

Polska podpisała umowę na dostawę amerykańskiego systemu Patriot, w ramach programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej „Wisła”. Dwie z ośmiu baterii Patriot trafią do armii w 2022 roku za kwotę 4,75 mld dolarów. O umowie na zakup Patriotów mówili w audycji Debata Poranka Karol Gac (portal Dorzeczy.pl), Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) i Jakub Pacan („Tygodnik Solidarność”).
Zobacz więcej na temat:  Patriot USA NATO armia wojsko Karol Gac Sebastian Gajewski

Zakup systemu rakietowego Patriot. Komentarz eksperta

W środę w Warszawie szef MON Mariusz Błaszczak, w obecności prezydenta, premiera i ambasadora USA, podpisał umowę zakupu systemu Patriot w ramach pierwszej fazy programu obrony powietrznej średniego zasięgu „Wisła”. O umowie na zakup systemu rakietowego Patriot mówił w audycji Północ-Południe Rafał Lesiecki z portalu Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot wojsko Stany Zjednoczone Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak USA Donald Trump

"Rosja jest zagrożeniem dla naszego kraju"

Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w Warszawie umowę na zakup amerykańskiego systemu rakietowego Patriot. Minister obrony narodowej poinformował, że cena pierwszej fazy programu „Wisła” to 4,75 mld dolarów. O bezpieczeństwie Polski w kontekście zakupu rakiet Patriot mówił w audycji W Gruncie Rzeczy współpracownik PAP Witold Repetowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stany Zjednoczone USA Waszyngton Biały Dom Ministerstwo Obrony Narodowej Patriot Mariusz Błaszczak Rosja NATO bezpieczeństwo