Polskie Radio
Section05
Turniej Czterech Skoczni

Kobayashi uzbierał fortunę. Zestawienie listy płac skoczków

Triumfator Turnieju Czterech Skoczni Ryoyu Kobayashi jest zdecydowanym liderem listy płac Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w trwającym sezonie Pucharu Świata. Za wygraną w prestiżowej imprezie otrzymał 100 tysięcy franków szwajcarskich i łącznie zainkasował już 211 900, czyli ok. 926 000 złotych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2021/2022 sporty zimowe Turniej Czterech Skoczni

Dawid Kubacki pozostaje optymistą. "Pozytywy się znajdą"

Dawid Kubacki był jednym z dwóch Polaków, którzy awansowali do drugiej serii czwartkowego konkursu w Bischofshofen. 31-latek z optymizmem patrzy w przyszłość i cieszy się, że najbliższe dni spędzi na tym obiekcie. - To sto razy lepsze niż Ramsau. Właśnie w takich warunkach najlepiej jest dojść do formy - przyznał w rozmowie z "Eurosportem".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2021/2022 sporty zimowe Turniej Czterech Skoczni

"Widać mały optymizm". Andrzej Grabowski o Turnieju Czterech Skoczni

- Od początku sezonu jest niestety bardzo duży problem z wynikami. Na koniec tego turnieju widać jednak mały optymizm - powiedział w "Magazynie sportowym" na antenie Polskiego Radia 24 komentator sportowy i dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Grabowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT Skoki narciarskie Turniej Czterech Skoczni Kamil Stoch Piotr Żyła PŚ w skokach 2021/2022 sporty zimowe Dawid Kubacki zima

Huber zatrzymał Kobayashiego. Żyła najlepszy z Polaków

Daniel Huber wygrał w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Ryoyu Kobayashi mógł przejść do historii jako dwukrotny zwycięzca w czterech zawodach rywalizacji, jednak uplasował się na piątej pozycji. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła był trzynasty.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2021/2022 Turniej Czterech Skoczni Dawid Kubacki Piotr Żyła Andrzej Stękała

70. Turniej Czterech Skoczni. Sprawdź końcową klasyfikację

70. Turniej Czterech Skoczni rozpoczął się od konkursu w niemieckim Oberstdorfie, a zakończył zawodami w austriackim Bischofshofen. W ubiegłorocznej edycji triumfował Kamil Stoch. Prestiżowy cykl odbywa się od 1953 roku. Gospodarzami są cztery miejscowości - Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck i Bischofshofen. Imprezę po raz drugi w karierze wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. 
Zobacz więcej na temat:  Turniej Czterech Skoczni PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT

Jaka jest sytuacja polskich skoczków narciarskich? "Problemów jest wiele"

- Spójrzmy na czołówkę tabeli. To są zawodnicy, którzy nie popełniają błędów. Jeśli przegrywają z kimś lub z czymś, to tylko z warunkami. A np. Dawid Kubacki ma tych problemów dużo więcej. On sam o nich wie i mówi - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Skiba z "Super Expressu". Dziennikarz podsumowywał wyniki polskich skoczków w 3. konkursie Turnieju Czterech Skoczni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Turniej Czterech Skoczni

TCS: co dalej z polską kadrą? Trener Doleżal ujawnia plany

Trzech reprezentantów Polski Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Jakub Wolny weszło do czołowej "30" zawodów w Bischofshofen i sięgnęło po punkty w Pucharze Świata. W zawodach nie wziął udział Kamil Stoch. Trener Michal Doleżal zapowiedział, że trzykrotny mistrz olimpijski jeszcze przez jakiś czas nie wróci na skocznię, natomiast pozostali zawodnicy wystartują w niedzielnych zawodach drużynowych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie Kamil Stoch Dawid Kubacki Michal Doleżal Turniej Czterech Skoczni PŚ w skokach 2021/2022

TCS: trzecia wygrana Kobayashiego. Trzech Polaków w "30"

Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Jakub Wolny zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce konkursu w Bischofshofen. Zawody wygrał Ryoyu Kobayashi, który powiększył swoją przewagę nad rywalami w klasyfikacji turnieju i zachował szanse na zaliczenie kompletu zwycięstw w niemiecko-austriackim cyklu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Turniej Czterech Skoczni Dawid Kubacki Piotr Żyła Andrzej Stękała Jakub Wolny PŚ w skokach 2021/2022