Polskie Radio
Section05
Aleksandra Mirosław

Sportowcy z Wojska Polskiego. Żołnierze zdobywają medale na największych imprezach

Wojsko Polskie przyjmuje w swoje szeregi coraz więcej sportowców, a ci odpłacają się znakomitymi wynikami. W Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym trenują przedstawiciele aż 26 dyscyplin. Takich jak lekkoatletyka, kajakarstwo, pływanie, zapasy, strzelectwo, pięciobój nowoczesny, szermierka, łyżwiarstwo, a nawet żeglarstwo i ratownictwo wodne. Jakie osiągają sukcesy?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Rafał Bała Wojsko Polskie Anna Kiełbasińska Marika Popowicz Aleksandra Mirosław PKOl Radosław Piesiewicz

TYLKO U NAS Mirosław znowu pobiła rekord świata. "Chcę więcej i więcej!"

Aleksandra Mirosław jest pewna udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Polka nie posiadała się z radości po pobiciu rekordu świata i zapowiada, że to nie było jej ostatnie słowo. - Nie stawiam sobie granic - to jest mój klucz do sukcesu. Zawsze chcę więcej, i więcej, i więcej! - zapewniała w rozmowie z Jakubem Nizińskim z Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Aleksandra Mirosław wspinaczka sportowa

Polskie podium Igrzysk Europejskich! Sensacja w Tarnowie

Natalia Kałucka zdobyła złoto, a Aleksandra Mirosław srebro we wspinaczce sportowej na czas na 3. Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Zawody w tej dyscyplinie rozgrywane są w Tarnowie. Polki rywalizowały w finale - Kałucka ustanowiła rekord życiowy - 6,573 sekundy. Brąz dla Włoszki Beatrice Colli.
Zobacz więcej na temat:  inne dyscypliny igrzyska europejskie 2023 SPORT wspinaczka wspinaczka sportowa Aleksandra Mirosław

TYLKO U NAS Konferencja PKN ORLEN. "Bez inwestowania w kulturę sportu nie ma przyszłości sportu"

W warszawskiej siedzibie PKN Orlen w poniedziałek odbyło się spotkanie z udziałem prezesa koncernu Daniela Obajtka oraz  przedstawicieli PKOl, PKPar i wielu związków sportowych, a także ponad 300 sportowców, którzy współpracują z koncernem. - Inwestycja w sport to zarówno zadanie społeczne, jak i biznesowe w przypadku tak dużej firmy jak PKN Orlen - powiedział Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Orlen Robert Kubica Bartosz Zmarzlik kajetan kajetanowicz Aleksandra Mirosław Adam Małysz Sebastian Świderski PKN Orlen

Aleksandra Mirosław o polskiej dominacji we wspinaczce

– Wiele rzeczy złożyło się w idealnym czasie. Mamy pięć mocnych dziewczyn, nawet siostry Kałuckie, które są młodziutkie, mają coraz więcej doświadczenia. Jestem najlepsza i najszybsza na świecie i to też jest coś, z czego dziewczyny mają benefity, bo ta arenie krajowej mamy poziom Pucharu Świata. Taka rywalizacja jest czymś, co samo się napędza. Mamy trenerów, miejsca, gdzie można trenować, to procentuje. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie równie dobrze, albo lepiej – mówi mistrzyni Europy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz Aleksandra Mirosław Trzecia Strona Medalu