Polskie Radio
Section05
diamentowa liga

Diamentowa Liga: Marcin Lewandowski pobił rekord Polski, Andrejczyk też spisała się świetnie

Marcin Lewandowski czasem 3.30,42 poprawił o ponad sekundę własny rekord Polski w biegu na 1500 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Ten wynik dał mu szóste miejsce, triumfował najlepszym rezultatem tego roku Kenijczyk Timothy Cheruiyot - 3.28,28. Druga w konkursie oszczepniczek była Maria Andrejczyk, ale uzyskała najlepszy wynik - 63,63. Szósty na 800 m dobiegł Patryk Dobek - 1.44,28.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Marcin Lewandowski Bieg 1500 m Rzut oszczepem diamentowa liga Patryk Dobek Bieg 800m Maria Andrejczyk

Diamentowa Liga: piąte miejsca Lićwinko i Liska w Sztokholmie. Duplantis znów błyszczał

Kamila Lićwinko skoczyła wzwyż 1,93, a tyczkarz Piotr Lisek uzyskał 5,82 i oboje zajęli piąte miejsca w swoich konkurencjach w mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. W skoku w dal debiutował Andrzej Kuch i wynikiem 7,57 został sklasyfikowany na ósmej pozycji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka diamentowa liga Skok wzwyż Skok o tyczce Kamila Lićwinko Piotr Lisek Skok w dal Bieg 400 m przez płotki

Diamentowa Liga: świetny start Polaków. Lićwinko i Krukowski najlepsi w Gateshead

Kamila Lićwinko zwyciężyła w skoku wzwyż w pierwszym w tym roku mityngu Diamentowej Ligi w Gateshead. Polka skoczyła w Wielkiej Brytanii 1,91 i pokonała m.in. trzykrotną mistrzynię świata Marię Lasickiene. Marcin Krukowski zwyciężył w konkursie rzutu oszczepem z wynikiem 82,61 m.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka diamentowa liga Kamila Lićwinko Skok wzwyż Rzut oszczepem Skok o tyczce Marcin Krukowski