Polskie Radio
Section05
Rzut oszczepem

Diamentowa Liga: dziewiąte miejsca Polaków w Zurychu. Mistrzowie świata potwierdzili formę

Wszyscy Polacy rywalizujący w mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu zajęli w czwartek dziewiąte miejsce. Pia Skrzyszowska w biegu na 100 m przez płotki, Dawid Wegner w rzucie oszczepem, a Alicja Konieczek w biegu na 3000 m z przeszkodami. W ośmiu konkurencjach triumfowali mistrzowie świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka diamentowa liga Pia Skrzyszowska Bieg 100 m przez płotki Bieg 3000 m z przeszkodami Rzut oszczepem bieg 100 m

Kolejne osłabienie przed MŚ lekkoatletyce. A może być gorzej

Maria Andrejczyk nie wystąpi w zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Wicemistrzyni olimpijska została wycofana z mistrzostw Polski i nie będzie miała możliwości spełnienia minimum na MŚ w Budapeszcie. Pod znakiem zapytania stoi również start Anny Kiełbasińskiej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Maria Andrejczyk Anna Kiełbasińska Rzut oszczepem Bieg 400m Sztafeta 4x400 m mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023

Szwed zdominował Diamentową Ligę. Polacy poza podium

Szwed Armand Duplantis wygrał konkurs skoku o tyczce podczas zawodów Diamentowej Ligi w Zurychu. Rekordzista świata wynikiem 6,07 m poprawił rekord mityngu. Drugie miejsce zajął Sondre Guttormsen, który ustanowił rekord Norwegii - 5,86.
Zobacz więcej na temat:  diamentowa liga Lekkoatletyka SPORT Skok o tyczce bieg 100 m Bieg 200 m Bieg 400m Bieg 400 m przez płotki Bieg 1500 m Bieg 3000 m z przeszkodami Bieg 800m Bieg 100 m przez płotki Rzut oszczepem

Miał być nowy rekord świata. Sensacyjna porażka Szweda

Anna Kiełbasińska z czasem 51,63 s zajęła siódme miejsce w biegu na 400 m, a Pia Skrzyszowka wynikiem 12,81 s też była siódma w biegu na 100 ppł, w lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli. Polki nie zakwalifikowały się do finałowych zawodów. Niespodziewanie po raz pierwszy od roku konkursu skoku o tyczce nie wygrał Szwed Armand Duplantis, który uzyskał 5,81 m, wynik o 10 centymetrów lepszy zaliczył John Obiena z Filipin.
Zobacz więcej na temat:  diamentowa liga Lekkoatletyka SPORT Skok o tyczce Bieg 400m Bieg 1500 m bieg 100 m Bieg 100 m przez płotki Bieg 3000 m z przeszkodami Skok wzwyż Rzut oszczepem Bieg 200 m Bieg 800m Bieg 5000 m Trójskok Pchnięcie kulą

Polski oszczepnik celuje w IO. "Chcę sięgnąć po marzenia"

– W tym sezonie tylko marzyłem o tym, żeby być zdrowym. Teraz wreszcie jestem i mogę zacząć pracować na sto procent. Wierzę, że jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to za dwa lata w Paryżu będę mógł wreszcie na poważnie powalczyć o swoje marzenia – mówi Marcin Krukowski, najlepszy polski oszczepnik.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Krukowski Rzut oszczepem Lekkoatletyka SPORT ME Monachium 2022 Paryż 2024 ME Monachium 2022 lekkoatletyka

Polski lekkoatleta może stracić MŚ. Czuje się szantażowany

Marcin Krukowski jest obecnie najlepszym polskim oszczepnikiem i posiadaczem rekordu kraju (89,55 m). 29-latek został jednak odsunięty od centralnego szkolenia PZLA ze względu na fakt, że nie zaszczepił się na koronawirusa, co może poważnie utrudnić możliwość startu w tegorocznych mistrzostwach świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Rzut oszczepem Marcin Krukowski COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce