Polskie Radio
Section05
Rzut młotem

70. Memoriał Janusza Kusocińskiego już w maju. "Pierwszy ważny sprawdzian"

Lekkoatletyczna wiosna rozpocznie się w Polsce 18 maja podczas jubileuszowego 70. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. – To będzie pierwszy ważny sprawdzian naszych lekkoatletów w kraju w sezonie olimpijskim, zatem emocji nie zabraknie – mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i szef misji olimpijskiej na Paryż Tomasz Majewski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Janusz Kusociński Tomasz Majewski bieg 100 m Bieg 400m Skok o tyczce Pchnięcie kulą Rzut młotem Rzut oszczepem Piotr Lisek Paweł Fajdek

PR24 15. rocznica śmierci Kamili Skolimowskiej. Lekkoatletkę wspominają jej rodzice

Mija 15 lat od nagłej śmierci Kamili Skolimowskiej. Młociarka i złota medalistka olimpijska z Sydney z 2000 roku zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 roku w wieku zaledwie 26 lat. Przyczyną śmierci był zator tętnicy płucnej wywołany nierozpoznaną zakrzepicą. W Polskim Radiu 24 lekkoatletkę wspominali jej rodzice - Teresa i Robert Skolimowscy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rzut młotem wspomnienie Polskie Radio 24

TYLKO U NAS Kamila Skolimowska zmarła nagle 15 lat temu. "Ten wiersz przeczytam za 30 lat i się wzruszę"

- Pierwszy raz ktoś napisał o mnie wiersz, o moim szczęściu, o sukcesie, i jest on niezwykły. Po przeczytaniu zapiera dech. (...) Te piękne słowa zostaną ze mną do końca moich dni i zawsze, za te trzydzieści, czterdzieści lat, kiedy je przeczytam, to wspomnienia wrócą - mówiła w Polskim Radiu Kamila Skolimowska, po tym jak zdobyła w Sydney złoty medal olimpijski i otrzymała prezent w postaci wzruszającego wiersza. Mija 15 lat od śmierci mistrzyni.  
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Rzut młotem polecane przez redakcję

Kamila Skolimowska zmarła 15 lat temu. "Gdyby Kama w porę była zbadana" - rusza kampania

W 15. rocznicę śmierci Kamili Skolimowskiej, fundacja jej imienia rozpoczyna kampanię społeczną na temat zakrzepicy. Jej celem jest zwiększenie świadomości Polaków o chorobie, na którą zmarła najmłodsza polska mistrzyni olimpijska. Kampania obejmie szeroko zakrojoną akcję edukacyjną oraz spot promocyjny. Hasło kampanii „Nie daj się zatrzymać” to jednocześnie przestroga przed jedną z trzech najczęstszych chorób układu krążenia. Największą przestrogą jest jednak historia mistrzyni olimpijskiej z Sydney.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Rzut młotem

TYLKO U NAS Nowicki rozpoczął treningi. Mistrz olimpijski ma jeden cel

Wojciech Nowicki w przyszłym roku na igrzyskach w Paryżu będzie bronił tytułu w rzucie młotem. Mistrz olimpijski z Tokio nie narzuca sobie jednak dodatkowej presji z tego powodu. - Nie jadę tam niczego bronić, po prostu chciałbym dobrze się zaprezentować - powiedział białostoczanin w rozmowie z Rafałem Bałą z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Wojciech Nowicki Rzut młotem Paryż 2024

Polacy startują w Budapeszcie. Zdziebło obroni medal?

Szósty dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie rozpocznie się od chodu kobiet i mężczyzn na 35 km z udziałem sześciorga reprezentantów Polski, w tym m.in. Katarzyny Zdziebło i Dawida Tomali. O finał biegu na 800 m powalczą Mateusz Borkowski i Filip Ostrowski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023 Budapeszt 2023 Rzut młotem chód 35 km Katarzyna Zdziebło Dawid Tomala

To nie tak miało być... Włodarczyk poza finałem rzutu młotem

Anita Włodarczyk nie awansowała do finału konkursu rzutu młotem podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce, które odbywają się w Budapeszcie. Rekordzistka świata zajęła dopiero 13. miejsce w eliminacjach. Do finału awansowała natomiast Malwina Kopron.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023 Rzut młotem Budapeszt 2023 Anita Włodarczyk Malwina Kopron

Lekkoatletyczne MŚ: Natalia Kaczmarek powalczy dziś o medal

W piątym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie Natalia Kaczmarek powalczy o medal w biegu na 400 m. Pia Skrzyszowska pobiegnie w półfinale biegu na 100 m ppł. W eliminacjach rzutu młotem wystartują Anita Włodarczyk, Malwina Kopron i Aleksandra Śmiech.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023 Budapeszt 2023 Natalia Kaczmarek Anita Włodarczyk Piotr Lisek Bieg 400m Bieg 800m Rzut młotem Skok o tyczce Bieg 200 m Bieg 100 m przez płotki

Nowicki z klasą nie tylko w kole. Piękne słowa Polaka

Wojciech Nowicki został wicemistrzem świata w rzucie młotem. Polak nie krył radości po zdobyciu krążka na imprezie odbywającej się w Budapeszcie. Odniósł się też do niespodziewanego mistrza Kanadyjczyka Ethana Katzberga. - Był fenomenalny. Jestem dla niego pełen podziwu i życzę mu jak najlepiej - mówił młociarz z Białegostoku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Rzut młotem Wojciech Nowicki Budapeszt 2023 Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023

Nowicki znowu pokazał klasę. Polak wicemistrzem świata!

Wojciech Nowicki zdobył srebrny medal w konkursie finałowym rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata, które odbywają się w Budapeszcie. Najlepszy okazał się Kanadyjczyk Ethan Katzberg, a broniący tytułu Paweł Fajdek zajął w finale czwarte miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Rzut młotem Budapeszt 2023 Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023 Wojciech Nowicki Paweł Fajdek

Fajdek jak Nowicki. Dwóch Polaków w finale rzutu młotem

Broniący tytułu Paweł Fajdek już w pierwszej eliminacyjnej próbie zapewnił sobie awans do finału rzutu młotem podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce, które w sobotę rozpoczęły się w Budapeszcie. We wcześniejszej grupie eliminacyjnej kwalifikacje bez problemu przeszedł Wojciech Nowicki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Paweł Fajdek Rzut młotem Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023 Budapeszt 2023