Polskie Radio
Section05
french open

Roland Garros: Igę Świątek czeka powtórka z rozrywki. Simona Halep rywalką Polki w IV rundzie

Simona Halep będzie rywalką Igi Świątek w 1/8 finału wielkoszlemowego French Open. Rozstawiona z "jedynką" rumuńska tenisistka rozgromiła w 3. rundzie Amerykankę Amandę Anisimovą (25.) 6:0, 6:1, wygrywając tym samym 17. mecz z rzędu. Przed rokiem, również w 1/8 finału, Halep gładko pokonała Polkę 6:1, 6:0.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis roland garros french open Iga Świątek

Roland Garros: niespodzianek nie było. Obaj finaliści US Open grają dalej

Rozstawiony z "szóstką" Alexander Zverev potrzebował trzech godzin i 59 minut, by awansować do trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open. Niemiecki tenisista, finalista niedawnego US Open, pokonał reprezentanta gospodarzy Pierre'a-Hugues'a Herberta 2:6, 6:4, 7:6 (7-5), 4:6, 6:4. W trzeciej rundzie zameldował się także zwycięzca US Open Dominic Thiem. Rozstawiony z "trójką" Austriak pokonał Amerykanina Jacka Socka 6:1, 6:3, 7:6 (8-6).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis french open roland garros

Roland Garros: Hubert Hurkacz rozczarowany po odpadnięciu. "Zabrakło punktu albo dwóch"

Hubert Hurkacz już na pierwszej rundzie zakończył udział w wielkoszlemowym French Open. Rozstawiony z numerem 29. polski tenisista przegrał w pięciu setach z Amerykaninem Tannysem Sandgrenem. - Walczyłem z całych sił. Zabrakło jednego punktu - powiedział po spotkaniu Hurkacz, który na kortach Rolanda Garrosa zagra jeszcze w deblu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis roland garros french open Hubert Hurkacz