Polskie Radio
Section05
nasza powieść

"Pony " - R.J. Palacio

Dwunastoletniego Silasa budzi w nocy niespodziewane pojawienie się trzech jeźdźców, którzy zabierają ze sobą jego ojca. Przerażony chłopiec jest zdany na siebie i towarzystwo Mittenwalda, który jest… zjawą. Ale kiedy pod drzwiami pojawia się konik, Silas wie, co musi zrobić. Wyrusza w niebezpieczną podróż, by stawić czoło lękom, odnaleźć ojca, połączyć przeszłość z przyszłością i znaleźć swoje miejsce w świecie.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

"Zagadka babci" - Chutnik, Jędrzejewska-Wróbel, Kasdepke, Samojlik, Stanecka, Szczygielski, Winnicka

"Zagadki babci" to prawdopodobnie pierwsza w Polsce antologia poświęcona babciom. W zbiorze znalazło się siedmioro znakomitych autorów: Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka oraz siedem premierowych opowiadań pełnych czułości, ciepła, humoru, dobrej energii, nieoczywistych zwrotów akcji.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

"Magiczne drzewo. Geniusz" - Andrzej Maleszka

Blubek to najgorszy uczeń w szkole. Magiczny przedmiot zmienia go w geniusza. Chłopiec tworzy niesamowite wynalazki. Porywa go tajna organizacja i każe wymyślić niebezpieczną broń. Kuki, Gabi i Budyń wyruszają ratować przyjaciela. Walczą z porywaczami, olbrzymimi owadami i pułapkami lodowej twierdzy. Zdobywają cudowne eliksiry. Dają one niezwykłą moc, lecz są także niebezpieczne.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

"Sekret Świąt" - Max Czornyj

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w miasteczku panuje zamieć śnieżna, a z Muzeum Miejskiego znika wykonana ze srebra gwiazda betlejemska. Filigranowa Gwiazda co roku - zgodnie z tradycją w Wigilię umieszczana jest na szczycie choinki dekorującej rynek. Symbolizuje rozpoczęcie radosnych świąt, a jeśli się nie odnajdzie, na miasteczko spodnie okrutna klątwa. Czasu jest naprawdę niewiele.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

"Maja i tajemnicza szuflada" - Agnieszka Krawczyk

Nowa, urocza seria książek dla dzieci autorki bestsellerów - Agnieszki Krawczyk. Poznajcie Ekipę Badaczy i rezolutną Maję. Maja ma dziesięć lat. Jej rodzice wyjechali na Spitsbergen prowadzić badania naukowe, więc dziewczynka tymczasowo mieszka u babci Irenki, która robi najpyszniejsze konfitury na świecie, umie szyć i szydełkować, a nawet tańczy zumbę w Klubie Aktywnego Seniora.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci Paulina Holtz

"Tajemnice Zatoki Delfinów" Magdaleny Podbylskiej

Pasjonujące i zabawne przygody dwóch małych detektywek, które spędzając lato u cioci w Zatoce Delfinów, nieustannie natykają się na zagadkowe zdarzenia. Wszyscy w miasteczku znają dociekliwość i przenikliwość myślenia dziewczynek, chętnie więc dzielą się z nimi swoimi obserwacjami, gdy zachodzi coś niepokojącego - jak zniszczenia w ogródku, włamanie do sklepu z ceramiką, a wreszcie zniknięcie New Yorka, ukochanego psa pani Hayley.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci