Polskie Radio
Section05
Ołeksandr Usyk

"Ukraiński naród nigdy się nie poddaje". Sportowcy z Ukrainy walczą o ojczyznę

Niemal półtora miesiąca po rozpoczęciu przez Rosję najazdu na Ukrainę sport za naszą wschodnią granicą właściwie przestał istnieć. Rozgrywki i zawody sportowe zostały odwołane, a większość ukraińskich sportowców walczy w obronie swojej ojczyzny albo mówi poza granicami kraju o wojnie na Ukrainie. W jaki sposób ukraińscy sportowcy walczą o suwerenność Ukrainy?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Jedynka Ukraina Ukraina wojna na Ukrainie Witalij Kliczko Ołeksandr Usyk

Wielki boks w 2021 r. ale bez udziału Biało-Czerwonych

Rok 2021 stał pod znakiem wielkich bokserskich wirtuozów. Saul Alvarez zunifikował mistrzowskie tytuły, Oleksandr Usyk rozpoczął szturm na odradzającą się kategorię ciężką, a Manny Pacquiao zakończył bogatą karierę. Tylko Polakom coraz dalej do wielkich walk i mistrzowskich pasów.
Zobacz więcej na temat:  boks Sporty walki SPORT Tyson Fury Manny Pacquiao Adam Kownacki Canelo Alvarez krzysztof włodarczyk Krzysztof Głowacki Artur Szpilka Ołeksandr Usyk Antony Joshua

Z kim teraz zawalczy Tyson Fury? Obóz Bytyjczyka dąży do hitowego pojedynku

Tyson Fury po kapitalnej walce pokonał przez nokaut w 11. rundzie Deontaya Wildera i zachował tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. W kolejnym pojedynku "Król Cyganów" miał skrzyżować rękawice z Dillianem Whytem, ale niewykluczone, że Brytyjczyk zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem w walce unifikacyjnej, której stawką będą aż 4 pasy. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT boks Sporty walki Tyson Fury Ołeksandr Usyk

Boks: Usyk pokrzyżował plany Fury'ego i Joshuy. "Złamane serca" promotorów

Zwycięstwo Oleksandra Usyka z Anthonym Joshuą w walce o pasy mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF i IBO jest nie w smak promotorom Brytyjczyka, a także Tysona Fury'ego, którzy planowali pojedynek obu zawodników. Hitowy pojedynek na pewno nie odbędzie się w niedalekiej przyszłości, a niewykluczone, że nie dojdzie do niego nigdy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT boks Sporty walki Tyson Fury Antony Joshua Ołeksandr Usyk