Polskie Radio
Section05
Skoki narciarskie

Sobota bez lotów. Jest nowy plan na zawody w Vikersund

Nie udało się rozegrać sobotniego konkursu lotów narciarskich w Vikersund. Organizatorzy przegrali ze zbyt mocno wiejącym wiatrem. Nowy plan zakłada rozegranie jednoseryjnych zawodów, które mają rozpocząć się w niedzielę o godzinie 11.05. Drugi niedzielny konkurs ma odbyć się zgodnie z planem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Raw Air PŚ w skokach 2023/24 Aleksander Zniszczoł Piotr Żyła Dawid Kubacki Kamil Stoch

Czas na loty w Vikersund. Wygra... pogoda?

Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki wystąpią w sobotnim konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. Maciej Kot odpadł w piątkowych kwalifikacjach, które wygrał Słoweniec Peter Prevc. Sobotnia rywalizacja stoi jednak pod znakiem zapytania. Wszystko przez warunki atmosferyczne.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Raw Air Aleksander Zniszczoł Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Peter Prevc Stefan Kraft

Zniszczoł cieszy się lataniem: normalne skoki się skończyły

Aleksander Zniszczoł zajął piąte miejsce w prologu do sobotniego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. - Widać, że potrafię latać. Po prostu tym się cieszę. Normalne skoki się już skończyły. Teraz została już tylko zabawa i cieszenie się lotami - powiedział Aleksander Zniszczoł w rozmowie z Eurosportem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Raw Air Aleksander Zniszczoł