Ekumenia

Życie kamedułów

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 07:30
Jedna z najsurowszych reguł życia mniszego w Kościele; w Polsce przebywają od XVI wieku; modlą się w intencji pojednania chrześcijan, pokoju na świecie i wielu innych spraw. Utrzymują się z pracy rąk. Obecnie mają w naszym kraju dwa czynne klasztory – na krakowskich Bielanach i w wielkopolskim Bieniszewie.
Audio
Zakonnicy są zobowiązani do pracy fizycznej, modlitwy, pokuty oraz życia pustelniczego
Zakonnicy są zobowiązani do pracy fizycznej, modlitwy, pokuty oraz życia pustelniczegoFoto: kameduli.pl

Marcin Witan zajrzał za klauzurę kamedułów z krakowskiej Srebrnej Góry.

- Nie oglądamy tv, nie słuchamy radia, nie mamy internetu ale dochodzi do nas prasa, wiele osób dzwoni lub przychodzi, prosząc o modlitwę – opowiada o. Marek Szeliga, opat klasztoru. – Nie jesteśmy w wirze tego świata ale wiemy co się w nim dzieje i modlimy się w jego intencjach. Mamy dom dla rekolektantów mężczyzn, można przyjechać, pożyć trochę z nami, zakosztować ciszy i kontemplacji Boga. Żyjemy w samotności, w pojedynczych eremach, składając ze swojego życia ofiarę w intencjach Kościoła, zbawienia świata. To nasze powołanie.

Więcej w całej audycji.

Polskie Radio 24

____________________ 

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 25.06.17

Godzina emisji: 00:09

Czytaj także

Konferencja Światowej Federacji Luterańskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 07:30
W ub. tygodniu w Namibii zakończyła się Konferencja Światowej Federacji Luterańskiej, która skupia 145 Kościołów luterańskich z 98 krajów, reprezentujących ponad 75 mln luteran na świecie. Hasło konferencji  były słowa: „Wyzwoleni przez łaskę Chrystusa.”
rozwiń zwiń
Czytaj także

500 km na 500-lecie Reformacji

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 23:55
2 i 3 czerwca w Wiśle Czarne, z inicjatywy parafii ewangelicko-augsburskiej, miała miejsce sztafeta rowerowa 500 km na 500-lecie Reformacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debata reformacyjna w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 22:11
Niedawno w Gdańsku, w ramach obchodów jubileuszu 500-lecia reformacji w diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, odbyła się w gmachu Ratusza Starego Miasta debata, w której wzięli udział m.in.: Jerzy Buzek, były premier, eurodeputowany oraz Paweł Huelle, pisarz. Mówili o znaczeniu ewangelicyzmu i reformacji dla siebie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Następca abp Jeremiasza

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 07:30
W niedzielę, 18.o6. odbył się ingres nowego arcybiskupa diecezji wrocławsko-szczecińskiej Kościoła Prawosławnego. Zmarłego 2 miesiące temu abp Jeremiasza decyzją Synodu Kościoła zastąpił abp Jerzy, prawosławny ordynariusz wojskowy, prorektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
rozwiń zwiń