Polskie Radio
Section05
Gdańsk

Amber Gold: "Marcin P. nie mówili prawdy nawet najbliższym"

Dziennikarze tygodnika „Sieci Prawdy” ujawnili fragmenty rozmów założyciela Amber Gold, Marcina P., jego żony Katarzyny P. i współpracowników. Tygodnik opublikował fragmenty stenogramów, które zgromadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Powstały one na podstawie setek godzin podsłuchów. O nagraniach mówili w Polskim Radiu 24 dziennikarze tygodnika, Marek Pyza i Marcin Wikło.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold ABW podsłuchy Gdańsk

"Różaniec do Granic". Modlitwa dzieci na Westerplatte

Wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski stanęli dziś ludzie odmawiający różaniec. Akcja "Różaniec do Granic" duchowo zmobilizowała cały kraj. Właśnie teraz, po uroczystych mszach św. rozpoczyna się odmawianie różańca na granicach, ale także w wielu miastach poza Polską. Szczególną granicą Polski jest Bałtyk - właśnie tam, na Westerplatte różaniec będą odmawiały dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Westerplatte Różaniec do Granic aktualności katolickie Gdańsk

"Wiedza ze służb była przekazywana do Amber Gold"

- Przerażające są przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold, przerażająca jest powszechna amnezja. Trzeba pogratulować członkom komisji wytrwałości i spokoju – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak. O pracach komisji mówili także poseł PiS, Marek Suski i poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński - członkowie komisji śledczej ds. Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza Gdańsk POLSKA

"Prezydent Gdańska stworzył nieformalne sieci powiązań"

Prawie pięć godzin trwało wtorkowe przesłuchanie Pawła Adamowicza przed Sejmową Komisją Śledczą do spraw Amber Gold. Prezydent Gdańska powiedział, że nigdy nie miał żadnych kontaktów z właścicielem spółki Marcinem P. W środę zeznania złożą Emil Marat, były doradca zarządu spółki Amber Gold, a także radca prawny Paweł Kunachowicz. Obaj świadkowie świadczyli usługi doradcze dla szefa spółki Gold Marcina P. w końcowym okresie jego działalności. O przesłuchaniach w Debacie Poranka mówili Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna) i Marcin Wikło (Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Paweł Adamowicz komisja śledcza Sejm Grzegorz Osiecki Marcin Wikło Gdańsk

Prezydent Gdańska przed komisją śledczą ws. Amber Gold

Gdybyśmy wiosną 2012 r. wiedzieli, kim jest Marcin P., nie byłoby umów, nie byłoby konferencji prasowych, ani rozmów z Amber Gold, m.in. dotyczących finansowania filmu o Lechu Wałęsie - zapewniał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas wtorkowego przesłuchania przed komisją śledczą. Posiedzenia komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Paweł Adamowicz Sejm Gdańsk

"Pokaz arogancji i lekceważenia ze strony Adamowicza"

Komisja śledcza ds. Amber Gold przez blisko pięć godzin przesłuchiwała we wtorek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prezydent powiedział, że o Amber Gold dowiedział się z mediów i z reklam, podkreślił, że firma prowadziła „bardzo agresywną kampanię reklamową”. Paweł Adamowicz zeznał, że nie miał kontaktów z Marcinem P. O przesłuchania prezydenta Adamowicza przed komisją śledcza ds. Amber Gold mówili w audycji Debata Dnia Wojciech Wybranowski („Do Rzeczy”) i Roman Imielski („Gazeta Wyborcza”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Amber Gold Marek Suski Prawo i Sprawiedliwość

Amber Gold: Po przesłuchaniu prezydenta Gdańska

Zakończyło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej, badającej aferę Amber Gold. Komisja przesłuchała prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Paweł Adamowicz odpowiadał na pytania o swoje kontakty z twórcami piramidy finansowej Amber Gold. Zdaniem Marcina P. to nie on a prezydent Gdańska zabiegał o kontakty. Paweł Adamowicz zaprzeczył tym zeznaniom. O przesłuchaniu prezydenta Gdańska mówił w audycji Gorący Temat Maciej Chudkiewicz z „Tygodnika Solidarność” i Jakub Jałowiczor z tygodnika "Gość Niedzielny".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Gdańsk