Polskie Radio
Section05
Kościół katolicki

"Habit zamiast szminki". Ewelina Tondys obala mity o zakonnicach

Niespełnione, zgorzkniałe, mające często poczucie utraconego życia, pozbawione przyjemności i radości. Według nagromadzonych przez lata stereotypów w ten sposób wygląda życie sióstr zakonnych. Część z nich postanowiło te fałszywe mity obalić i pokazać, że są kobietami zdecydowanymi, silnymi, przedsiębiorczymi a także realizującymi się na wielu płaszczyznach i cieszącymi się pełnią życia. W ten sposób powstała książka "Habit zamiast szminki". 
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki wiara religia

Ukraina: 500-lecia parafii rzymsko-katolickiej w Sokalu

W Sokalu na Ukrainie odbyły się uroczystości odpustowe w kościele rzymskokatolickim pod wezwaniem św. Michała Archanioła połączone z obchodami jubileuszu 500-lecia parafii. W wydarzeniu wzięła udział liczna grupa pielgrzymów z Polski, wśród których byli potomkowie dawnych mieszkańców Sokala. W audycji Polacy w Świecie pątnicy opowiedzieli m.in. o tym, dlaczego wzięli udział w obchodach.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Kościół katolicki Polonia ZSRR

Rusza I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Panele eksperckie, dyskusje teologów, przedstawicieli środowisk biznesu, edukacji, kultury i  polityki oraz kompleksowe warsztaty przedsiębiorczości. W ten sposób organizatorzy I Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej chcą pokazać, że każda z przestrzeni życia społecznego może być zagospodarowana na sposób Ewangeliczny. Gościem Polskiego Radia 24 był organizator wydarzenia Marcin Kluczyński.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki teologia