Polskie Radio
Section05
ekumenizm

XVII Dzień Papieski - Idźmy naprzód z nadzieją

Od 2001 r w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża, wierni gromadzą się w kościołach, aby podziękować za 27 lat jego pontyfikatu. W tym roku dzień ten obchodzony był 8 października pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. W całym kraju, a także w środowiskach polonijnych na świecie miały miejsce liczne wydarzenia duchowe i kulturalne.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół ekumenizm

Mocna modlitwa słabych ludzi

Październik to miesiąc, któremu patronuje św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka, od ponad 100 lat podpowiada, że małość i ufne poddanie się Bogu to droga do prawdziwej wielkości. W Familijnej Jedynce zapraszamy na opowieść o potędze różańca na szlaku pielgrzymki do Lourdes, gdzie w 1858 r. Maryja objawiła się 14-leniej Bernadecie. Czy modlitwa na paciorkach, to mocne doświadczenie wiary, a może skarb, który należy odkryć?
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół ekumenizm Małgorzata Bartas-Witan Przemysław Goławski

Bartłomiej I na Kongresie Eucharystycznym w Bolonii

W diecezjalnym Kongresie Eucharystycznym w Bolonii wziął udział duchowy zwierzchnik prawosławia. Na zakończenie spotkania Patriarcha Ekumeniczny wygłosił w tamtejszym seminarium konferencję na temat: „Duch Święty w misterium liturgii”. Bartłomiej I przedstawił zagadnienia tajemnicy Kościoła i Eucharystii. Następnie odpowiedział na pytanie, jak sprawić, aby Duch Święty był obecny w życiu wiernych.
Zobacz więcej na temat:  wiara ekumenizm

Zniszczenie planety jest ciężarem dla najbardziej bezbronnych

Żarliwie zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do poświęcenia 1 września czasu na modlitwę w intencji środowiska. Środowisko człowieka i środowisko naturalne ulegają zniszczeniu jednocześnie, a to zniszczenie planety jest ciężarem dla najbardziej bezbronnych jej mieszkańców – napisali papież Franciszek i prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej we wspólnym przesłaniu z okazji Światowego Dnia Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego.
Zobacz więcej na temat:  wiara ekumenizm