Polskie Radio
Section05
ekologia

Będzie pozew KE w sprawie Puszczy Białowieskiej

Komisja Europejska ma dziś ogłosić, że kieruje pozew przeciwko Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w związku z wycinką w Puszczy Białowieskiej. Komisja nie uwzględniła argumentów Warszawy, że wycięcie zaatakowanych przez kornika drzew jest konieczne, by ratować ważne siedliska. Z informacji Polskiego Radia wynika, że będzie też wniosek do Trybunału o natychmiastowe wstrzymanie prac. Decyzja dotycząca Białowieży będzie w pakiecie procedur w związku z naruszeniem unijnego prawa, który dziś zostanie opublikowany w Brukseli. Na celowniku są także Węgry. O pozwie KE mówiła w PR 24 Beata Płomecka - korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Puszcza Białowieska ekologia Unia Europejska

"To USA i Rosja mogą zakończyć konflikt na Ukrainie"

Przywódcy krajów G20 nie zdołali na szczycie w Hamburgu wypracować kompromisu w sprawie ochrony klimatu. Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydenci Francji i Rosji - Emmanuel Macron i Władimir Putin - spotkali się w sobotę, by omówić sytuację na Ukrainie. O szczycie G20 mówił audycji Gorący Temat Witold Jurasz z Ośrodka Analiz Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  Hamburg G-20 Ukraina wojna na Ukrainie Emmanuel Macron Angela Merkel Władimir Putin Donald Trump Witold Jurasz ekologia Marcin Popkiewicz