Euro Vibe w Czwórce. Wszystko, co trzeba wiedzieć o wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2024 17:00
Wielkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. To wyjątkowy moment, w którym możemy wszyscy zadecydować o wspólnej przyszłości Unii Europejskiej, dlatego w Czwórce przygotowaliśmy europejski niezbędnik przedwyborczy. Od 20 maja po godzinie 17.00 zapraszamy na Euro Vibe, który prowadzą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz. 
Euro Vibe w Czwórce poprowadzą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz
Euro Vibe w Czwórce poprowadzą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz Foto: Polskie Radio

- Nieraz spotykałam się z opiniami, że wydarzenia polityczne nie interesują ludzi młodych. Wybory 15 października, w których udział młodych wyborczyń i wyborców był ogromny, chyba najlepiej pokazały, jak bardzo mylne jest takie przekonanie. Przed nami kolejne święto demokracji i wolności. 9 czerwca wybory do Paramentu Europejskiego. Chcemy jak najciekawiej, jak najrzetelniej i jak najbardziej wielowątkowo opowiedzieć o nich naszym słuchaczkom i słuchaczom - zapowiada dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Czwórki, Justyna Dżbik-Kluge.

Wybory do Parlamentu Europejskiego to wyjątkowy moment, w którym możemy wszyscy zadecydować o wspólnej przyszłości Unii Europejskiej. Parlament Europejski przyjmuje przepisy, które mają wpływ nie tylko na duże kraje, ale też mniejsze społeczności, wielkie przedsiębiorstwa i wchodzące na rynek start-upy, kwestie globalne i lokalne.

Dlatego codziennie od poniedziałku 20 maja do piątku 24 maja w audycji "Reset" po godzinie 17.00 Czwórka zaprasza na rozmowy o roli i znaczeniu Parlamentu Europejskiego. W tych dniach w naszym studiu pojawią się eksperci, z którymi zastanowimy się m.in.:

  • Jakie decyzje podejmowane są w Brukseli i Strasburgu?
  • Jak działa europarlament?
  • Mieszkańcy którego kraju w Europie głosują najchętniej?
  • Jak i gdzie głosować?
  • Jak walczyć z dezinformacją?
  • Jakie korzyści płyną z członkostwa w Unii Europejskiej? 

O tym wszystkim będzie można usłyszeć w Euro Vibe. W Czwórce łapiemy europejski vibe i wybieramy Europę. 

SŁUCHAJ RADIOWEJ CZWÓRKI: 

player-box-Czworka.png 

***

Na Euro Vibe w audycji "Reset" zapraszamy od 20 do 24 maja po godzinie 17.00. Audycje prowadzą Piotr FiranJędrzej Rosiewicz

mat.pras/aw/wmkor