X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory do Parlamentu Europejskiego

Augustynowska: Koalicja Europejska to odpowiedzialny projekt

- Mimo różnic, o których wszyscy jesteśmy w stanie rozmawiać, łączą nas fundamenty. Łączą nas wartości - coś, co w życiu każdego polityka powinno być najważniejsze: praworządność, podstawy demokracji oraz wiara w konstytucję i przestrzeganie jej zasad – mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Augustynowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Nowoczesna Unia Europejska Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego

Zieloni w Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu

Rada Krajowa Partii Zieloni zdecydowała w niedzielę o dołączeniu do Koalicji Europejskiej - poinformował rzecznik ugrupowania Maciej Józefowicz. Ocenił, że Koalicja Europejska jest w stanie "wygrać z PiS, potwierdzić przywiązanie Polski do europejskich wartości i zagwarantować, że w europarlamencie znajdą się zieloni europosłowie i europosłanki z Polski". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory do Parlamentu Europejskiego

Młodzi politycy o wyborach do Parlamentu Europejskiego

Zbliżają się wybory do Europarlamentu. Mimo, że frekwencja w nich jest w Polsce najniższą spośród wyborów powszechnych, to politycy przywiązują do tego głosowania dużą wagę. Może się ono stać testem przed wyborami parlamentarnymi na jesieni. W studiu Polskiego Radia 24 dyskutowali Aleksandra Śmietanka (Młodzi Demokraci – Platforma Obywatelska), Piotr Drzewiński (Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka), Piotr Kaczmarek (Federacja Młodych Socjaldemokratów SLD), Łukasz Meiza (Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego Unia Europejska

Wybory do PE. Po brexicie Polska może zyskać jeden mandat

Za sto dni, 26 maja, w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Komitety wyborcze mogą rejestrować się do 6 kwietnia, a do 16 kwietnia pełnomocnicy mają czas na zgłaszanie konkretnych kandydatów. Każdy z nich musi mieć 10 tysięcy podpisów z poparciem. W dniu wyborów, 26 maja lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.00.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Państwowa Komisja Wyborcza Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego Brexit Wojciech Hermeliński

"Miał piękny życiorys". Politycy żegnają Jana Olszewskiego

Wspominali Jana Olszewskiego, podsumowywali sytuację na polskiej scenie politycznej, a także mówili m.in. o przymiarkach do list wyborczych do Parlamentu Europejskiego i roli polskiej polityki w Unii Europejskiej. To były jedne z kilku kwestii, na temat których wypowiadali się goście audycji "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Olszewski Adam Bielan Grzegorz Długi Marek Jurek Marek Sawicki Katarzyna Lubnauer Rafał Grupiński Beata Michniewicz wybory do Parlamentu Europejskiego

Adam Bielan: wkrótce zaprezentujemy nasze listy do PE

- W ciągu najbliższych tygodni prawdopodobnie zaprezentujemy listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego; wcześniej przedstawimy nasze propozycje programowe na cały rok i kolejną kadencję, również w wyborach parlamentarnych - zapowiedział w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan. 
Zobacz więcej na temat:  wybory do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan Prawo i Sprawiedliwość polityka POLSKA Europarlament Parlament Europejski

Adam Bielan: Schetyna postawił SLD przed faktem

- Grzegorz Schetyna stosuje politykę wrogich przejęć, ostatnio próbował przejąć klub Nowoczesnej. To jednak nie do końca mu się udało – mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. Zdaniem polityka Porozumienia, w podobny sposób lider PO chce doprowadzić do współpracy z SLD. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Bielan Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce Donald Tusk wybory do Parlamentu Europejskiego Grzegorz Schetyna koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Sojusz Lewicy Demokratycznej Polskie Radio 24

Dorota Olko: chcemy stworzyć wspólną listę, na lewo od PO

- Lewicowy blok w wyborach do Europarlamentu miałby szansę na spory sukces. Zależy nam na stworzeniu listy, na lewo od Platformy Obywatelskiej, na lewo od Koalicji Obywatelskiej. Rozmawiamy i z SLD, i z Robertem Biedroniem, a także z mniejszymi ugrupowaniami – powiedziała w Polskim Radiu 24 Dorota Olko, rzecznik partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  partia Razem polityka POLSKA Robert Biedroń wybory do Parlamentu Europejskiego wybory parlamentarne Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna

Piotr Semka: ruch Biedronia ma ponurą stronę

- Pozostaje pytanie, czy kampania Roberta Biedronia będzie nakręcać falę dość prymitywnego antychrześcijaństwa. Obawiam się, że Ruch Biedronia nauczy wielu młodych ludzi wulgarnego, agresywnego antyklerykalizmu, który w Polsce dla części nastolatków jest świetną drogą do kontestacji - komentował w PR24 konwencję partii "Wiosna" Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Semka Robert Biedroń Europarlament wybory do Parlamentu Europejskiego Kazimierz Kik

ANALIZA Wiosna Roberta Biedronia jak Nowoczesna? "To ruch na dekady"

- Nowoczesna powstawała i się skończyła. Biedroń zaczyna powoli, spokojnie, ale dojdzie do celu z dwucyfrowym wynikiem w 2019 roku i mam nadzieję, że z dwójką z przodu. To nie jest ruch na chwilę, ale na dekady - mówi nam o nowej partii Roberta Biedronia Krzysztof Gawkowski, który w ugrupowaniu ma odpowiadać za politykę europejską. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Robert Biedroń wybory do Parlamentu Europejskiego wybory parlamentarne