Triphammer o "Let the Past Be Past" EP: daliśmy nowe życie starym numerom

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2024 12:50
Warszawska supergrupa Triphammer powstała, aby dostarczyć słuchaczom muzykę, która raz zakołysze, a raz wprawi serca w kołatanie. "Let the Past Be Past" to tytuł ich debiutanckiego wydawnictwa. - Tchnęliśmy nowe życie w stare kompozycje. Jest tu dużo nostalgii, ale też refleksja nad tym, co do tej pory udało nam się zrobić - opowiadają członkowie zespołu.
Zespół Triphammer wydał pierwszą EP-kę - Let the Past Be Past.
Zespół Triphammer wydał pierwszą EP-kę - "Let the Past Be Past".Foto: mat. prasowe
  • Zespół Triphammer pochodzi z Warszawy.
  • Grupę tworzą muzycy, którzy poznali się w liceum.
  • Doświadczenia, które zebrali, grając w innych formacjach, pozwoliły im stworzyć supergrupę do przekraczania muzycznych granic. 
  • "Let the Past Be Past" to tytuł ich debiutanckiej EP-ki. 

Triphammer - historia zespołu

W skład kwartetu Triphammer wchodzą: Aleksander Woźniak (wokal, gitara), Mikołaj Maciejewski (gitara, wokal), Jan Wachnowski (bas, wokal) oraz Krzysztof Szyc (perkusja). Muzycy poznali się jeszcze w czasach liceum.

- Pierwszy zespół, w którym graliśmy z naszym basistą Jankiem, nazywał się Red Cape Wolf. Założyliśmy go dobre dziesięć lat temu, kiedy byłem w pierwszej klasie gimnazjum - opowiada Alek Woźniak. - Dwa lata później dołączył do nas perkusista Krzysiek i w tym składzie funkcjonowaliśmy przez kilka lat.

- Z Alkiem poznaliśmy się w liceum, ale dopiero po maturze nawiązaliśmy bliższą znajomość. Kiedy dowiedziałem się, że chłopaki szukają gitarzysty na koncert, dołączyłem do nich, ale tylko na jeden koncert - wspomina Mikołaj Maciejewski. - Żadnych numerów nie wydaliśmy, ale przednio bawiliśmy się. W pandemii - w przeciwieństwie do innych muzyków - trochę odpuściliśmy i dopiero kiedy zeszło nam to otępienie, założyliśmy Triphammer.    

Posłuchaj
19:49 CZWÓRKA Formula brzmienia - triphammer 13.05.2024.mp3 Wywiad z zespołem Triphammer (Formuła brzmienia/Czwórka)

Jak gra Triphammer?

Stylistycznie Triphammer czerpie inspiracje z gatunków takich jak stoner, acid rock, psychodela czy outlaw country, jednak odmienne podejścia do tworzenia muzyki każdego z chłopaków i ciągła chęć przekraczania granic sprawiają, że ich numery opierają się prostym definicjom gatunkowym. Mimo klasycznie rockowego składu nie ograniczają się i osiągają szeroką gamę brzmień i atmosfer w swoich kompozycjach.

Triphammer - Absurd (Carlos) (Official Audio) | Triphammer

"Let the Past Be Past" - EP-ka z przeszłości 

"Let The Past Be Past" to tytuł debiutanckiej EP-ki Triphammer. Znalazły się na nim utwory, które "od wielu lat żyły między członkami zespołu". Pchnęliśmy nowe życie w kawałki, które mogły zostać zapomniane, a mają w sobie dużo fajnego. Ale faktycznie są one reprezentacją innego stylu niż ten, w którym tworzymy teraz - przyznaje Alek. - Podczas nagrywania materiału nie obyło się bez nostalgicznych nut i refleksji na temat tego, co udało nam się po drodze zrobić, a czego nie - dodaje Mikołaj. - To było bardzo budujące wewnętrznie doświadczenie i bardzo ciekawy proces.

- Jeden z utworów, który na minialbumie ukazał się w wersji live, jest zapowiedzią nowego materiału. Nagraliśmy już w sumie 1,5 godziny muzyki i nie możemy się doczekać, aż zaczniemy wyciągać z tego brzmienie, o które nam chodzi. Niektóre kompozycje mają naprawdę ostry charakter, więc szykują się jakieś zmiany. Może nie rewolucyjne, ale na pewno rytmiczne - zapowiadają goście Michała Daniluka.

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Formuła Brzmienia

Prowadzi: Michał Daniluk

Goście: Aleksander Woźniak, Mikołaj Maciejewski (zespół Triphammer)

Data emisji: 13.05.2024

Godzina emisji: 22.14

kul/wmkor

Czytaj także

Karolina Czarnecka: Freak dla mnie jest próbą zrozumienia siebie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 19:24
10 lat temu Karolina Czarnecka na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zaśpiewała "Hera, koka, hasz, LSD". Ten występ zmienił bieg jej kariery. Dziś artystka zamyka ostatnią dekadę. Od płyty "Córka" idzie w kierunku "Matki", albumu, który zapowiada singlem "Freak Show".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Franek Warzywa i Młody Budda: "Komputer EP" testuje wytrzymałość słuchaczy [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2024 15:00
Franek Warzywa i Młody Budda wyruszyli w kolejną audiowizualną podróż. - Tak jak "Wykopki" były tekstem o poszukiwaniu swojego miejsca, tak "Komputer EP" jest o samoakceptacji - opowiadają muzycy. 
rozwiń zwiń