Franek Warzywa & Młody Budda i ich singiel "Duża głowa" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2023 12:56
- Ten utwór powstał jako manifest. Mamy duże głowy i dużo w nich jest. Chodzi o to, co się w tej głowie mieści i co ją wypełnia: rozterki, dylematy i plany - mówi Franek Warzywa. - Inspiracją był fragment tekstu Thomasa Bernharda.
Franek Warzywa i Młody Budda wydał singiel Duża głowa
Franek Warzywa i Młody Budda wydał singiel "Duża głowa" Foto: mat.promoc.

Franek Warzywa & Młody Budda świetnie zaprezentował się na OFF Festivalu, a ich popularność rośnie także poza granicami kraju. Niemało zamieszania wokół duetu wywołał znany krytyk muzyczny Anthony Fantano, który ich utwór "Napad na bazar" udostępnił w swoich mediach społecznościowych. Sprowokował tym samym dyskusję o polskiej muzyce niezależnej.


Kupić nową głowę

Właśnie światło dzienne ujrzał nowy singiel duetu "Duża głowa". - Ten utwór powstał jako manifest, że mamy duże głowy i dużo w nich jest. Chodzi o to, co się w tej głowie mieści i co ją wypełnia: rozterki, dylematy i plany - mówi Franek Warzywa. - Inspiracją do napisania utworu był tekst Thomasa Bernharda, który w jednym z dramatów mówił, że chciałby kupić nową głowę w sklepie. Czasami też mam poczucie, że chciałbym sobie głowę oczyścić. Kupić sobie nową głowę, żeby mieć nowy świeży rodzaj przestrzeni w mózgu.

Twórczość artystów nie ogranicza się tylko do muzyki. Kojarzona jest także z performensem, a najnowszy singiel promuje także mural, który powstał na ulicy Koszykowej w Warszawie. - Dzielimy się pracą. Ja jestem odpowiedzialny za strefę muzyczną, kompozycją, produkcją i dystrybucją i promocją. Franek zajmuje się aspektem wizualnym - mówi Młody Budda. - Jego dziełem jest teledysk do utworu, a na podstawie okładki, autorstwa Franka powstał mural.

 "Wykopki" w maju

Singiel "Duża głowa" jest zapowiedzią EP-ki "Wykopki", która przewrotnie niż może sugerować nazwa, nie pojawi się jesienią, a w maju. - Zamiast bulw ziemniaka wykopujemy z naszego komputera numery, które chcemy szerzej udostępnić - mówią goście Czwórki. - Jeden utwór też będzie poświęcony tematyce wykopków w formie metaforycznej. Chcieliśmy, żeby EP-ka miała zunifikowane brzmienie, a utwory będzie łączyć brzmienie gitary.

Żr. Facebook/Franek Warzywa

"Przedwiośnie Tour”

Przed duetem Franek Warzywa & Młody Budda "Przedwiośnie Tour”, który zacznie się 26 lutego w Katowicach. - Na koncertach zagramy niepublikowane numery, a także nowe utwory z EP -ki - mówi Franek. - "Jaramy" się graniem tych nowych rzeczy, bo podoba nam się to, co wychodzi. Wydaje mi się to całkiem świeże i jest zupełnie inne niż dotychczasowe numery. Bardziej dopracowane i spójne. Fajnie będzie to brzmieć razem. 


Posłuchaj
47:17 Czwórka/Wieczór Rezydentów - Franek Warzywa & Młody Budda 21.02.2023.mp3 Franek Warzywa & Młody Budda o nowym singlu "Duża głowa", inspiracjach i planach (Wieczór Rezydentów/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Wieczór rezydentów

Prowadzi: Michał Daniluk

Goście: Franek Warzywa & Młody Budda (Franciszek Drażba, p Adam Kiepuszewski)

Data emisji: 20.02.2023

Godzina emisji: 19.05

aw

Czytaj także

RAT KRU: muzyka, którą tworzymy, to wypadkowa naszych charakterów

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 11:44
RAT KRU to jeden z najciekawszych, najbardziej eklektycznych duetów na polskiej scenie muzycznej. Minął rok od premiery ich drugiego studyjnego albumu. Panowie zapowiadają trzecie, bardzo światowe wydawnictwo, ale będziemy musieli na nie chwilę zaczekać. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Digitalism, Catz 'n Dogz i Last Robots na SnowFest 2023

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 12:00
- W tym roku nasz festiwal odwiedzi m.in. duet Digitalism, który jak żaden inny potrafi zadbać o energię na parkiecie - zapowiadał w rozmowie z Czwórką dyrektor artystyczny SnowFest 2023 Igor Fleiszer. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń