Dzień Edukacji Finansowej na GPW "to wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2023 16:42
Dzień Edukacji Finansowej - tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia wydarzenia organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych. - Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie i online - mówi w Czwórce Alina Bączar, wiceprezes Fundacji GPW. - W dalszym ciągu można się zarejestrować i wziąć w nim udział. 
Dzień Edukacji Finansowej na GPW odbędzie się 18 października 2023 roku.
Dzień Edukacji Finansowej na GPW odbędzie się 18 października 2023 roku. Foto: shutterstock//Gennady Danilkin
  • 18 października to Dzień Edukacji Finansowej na Giełdzie Papierów Wartościowych.
  • Celem wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy oraz wzrost naszych kompetencji w zakresie edukacji finansowej.
  • Można się jeszcze zarejestrować i wziąć udział w wydarzeniu.

 

Giełda Papierów Wartościowych zaprasza na Dzień Edukacji Finansowej, który odbędzie się 18 października 2023 roku. To organizowane od 2021 roku wydarzenie odbędzie się stacjonarnie i online.

- Kierujemy je w zasadzie do wszystkich zainteresowanych. Do tych, którzy potrzebują więcej informacji na temat finansów - mówi gość audycji. - Celem tego wydarzenia jest podnoszenie kompetencji finansowych społeczeństwa i upowszechnianie wiedzy na ten temat.

Dzień Edukacji Finansowej - co w programie?

W programie wydarzenia znajdują się liczne prelekcje dotyczące zasad działania rynku kapitałowego, inwestowania na giełdzie, ale również zarządzania finansami osobistymi oraz kształtowania postaw przedsiębiorczych czy cyberbezpieczeństwa. Nie zabraknie informacji dotyczących psychologii inwestowania, a także tematów poświęconych problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach.

- Zaczynamy od panelu dyskusyjnego, który jest kierowany dokładnie do wszystkich, a jego tytuł to "Czego Jan się nie nauczy, tego Jaś nie będzie umiał w poszukiwaniu domowej strategii edukacji finansowej". To będzie debata ekspercka, której głównym przesłaniem jest to, żebyśmy my dorośli sami mieli wiedzę finansową na odpowiednim poziomie - tłumaczy gość Czwórki. - Wówczas łatwiej nam będzie przekazywać tę wiedzę finansową naszym dzieciom. Ważne jest to, żebyśmy na temat finansów po prostu w sposób naturalny i zwyczajny rozmawiali w domu. Badania mówią o tym, że rzadko ten temat jest poruszamy zwłaszcza w podejściu związanym z naszą gospodarką.

 


Dni Edukacji Finansowej - do kogo są skierowane?

Podczas Dni Edukacji Finansowej nie może także zabraknąć prezentacji projektów z zakresu edukacji ekonomicznej realizowanych przez Fundację oraz jej Partnerów.

Program wydarzenia podzielony jest na moduły kierowane do różnorodnych grup odbiorców:

  •  studentów i początkujących inwestorów,
  •  nauczycieli i rodziców,
  •  dorosłych i seniorów.

W organizację wydarzenia zaangażowani są Patroni i Partnerzy Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych, tacy jak: instytucje publiczne, instytucje rynku kapitałowego, spółki giełdowe, biura i domy maklerskie, uczelnie ekonomiczne, blogerzy finansowi oraz organizacje pozarządowe zajmujące się tematyką ekonomii i finansów.


Posłuchaj
10:02 CZWORKA/Czwórka do piątej - Dzień Edukacji finansowej 17.10.2023.mp3 Alina Bączar, wiceprezes Fundacji GPW, o Dniu Edukacji Finansowej (Czwórka do piątej/Czwórka)

 

- Oni wszyscy dzielą się swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem. Tym sposobem możemy uczestnikom wydarzenia zapewnić bogaty, kompleksowy i odpowiadający na aktualne wyzwania program merytoryczny - zaznacza Alina Bączar. - Wszystkie prelekcje i wystąpienia nagrywamy i rejestrujemy. Później będą udostępniane na kanale YouTube Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych.

Dzień Edukacji Finansowej rozpocznie się 18 października o godzinie 10.00 w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4 w Warszawie i online.


***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Alina Bączar (wiceprezes Fundacji GPW)

Data emisji: 17.10.2023

Godzina emisji: 14.15

aw/mat.pras.