Polskie Radio
Section05
giełda papierów wartościowych

Święto kapitalizmu w Omaha. Jak wygląda walne zgromadzenie Berkshire Hathaway? 

Pierwszy majowy weekend jest dla pasjonatów świata inwestycji i finansów niczym festiwal Woodstock. Oczy całego finansowego świata zwrócone są w stronę Omaha, gdzie co roku odbywa się wydarzenie bez precedensu - walne zgromadzenie Berkshire Hathaway, któremu przewodniczą Warren Buffett i Charlie Munger - guru światowej finansjery.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka ekonomia finanse Mateusz Kulik Giełda giełda papierów wartościowych inwestycje inflacja

Spółki Skarbu Państwa świetnie radzą sobie na giełdzie. Warszawski parkiet podsumowuje rok

- Jeśli spojrzeć na wyniki GPW w okresie 5 lat, to widzimy, że w ostatniej 5-latce średni zysk wynosił 150 mln zł rocznie, w poprzedniej było to 112 mln zł rocznie - powiedział prezes GPW Marek Dietl. Dodał, że spółki Skarbu Państwa mogą się wpisać w bardzo innowacyjną gospodarkę i świetnie sobie radzić.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw giełda papierów wartościowych wyniki finansowe

"Imponujące wyniki mimo trudnej sytuacji". Jacek Sasin o kondycji państwowych spółek

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że państwowe spółki stanowią znaczącą część polskiej gospodarki, wpływają na nią i na bezpieczeństwo Polski. - Spółki Skarbu Państwa mają imponujące wyniki w niezwykle trudnych okolicznościach, w których obecnie przychodzi im działać - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Sasin GOSPODARKA Ministerstwo Aktywów Państwowych giełda papierów wartościowych POLSKA

Moskiewska giełda wznawia działalność. Mniej spółek w obrocie, ograniczenia dla cudzoziemców

Po prawie miesiącu przerwy moskiewska giełda wznowiła w czwartek działalność, jednak w mocno ograniczonym zakresie. Dozwolono obrót akcjami 33 z 50 spółek, które wchodzą w skład moskiewskiego indeksu MOEX, akcji nie mogą jednak zbywać cudzoziemcy. Zakazano też krótkiej sprzedaży.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA giełda papierów wartościowych Rosja Moskwa obligacje sankcje

Marek Dietl: moskiewska giełda w sensie ekonomicznym już nie istnieje

- Na razie sytuacja wskazuje na to, że inwestorzy kompletnie stracili wiarę w normalną współpracę gospodarczą z Rosją i że biznes w tym kraju nie wróci do formy - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Dietl giełda papierów wartościowych

Każdy dzień to straty dla rosyjskiej gospodarki. Tamtejsze firmy otwierają konta w Chinach

W obliczu sankcji nałożonych na rosyjski sektor bankowy po inwazji Rosji na Ukrainę, coraz więcej rosyjskich firm chce otworzyć konta w chińskich bankach państwowych - informuje agencja Reutera, powołując się na pragnącego zachować anonimowość pracownika jednego z nich. Rośnie zainteresowanie kontami walutowymi denominowanymi w juanach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja banki firma Chiny giełda papierów wartościowych wojna 2022

Wartość obrotów na rynku głównym wzrosła do 28,2 mld zł. GPW: wartość indeksu WIG była wyższa niż przed rokiem

W lutym wartość obrotu akcjami na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych wyniosła 28,2 mld zł, czyli o 0,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. Według danych warszawskiej giełdy, w lutym odnotowano wzrost wartości obrotu produktami strukturyzowanymi o 39 proc. rdr, do 370,9 mln zł, oraz wzrost obrotów ETF-ami o 94,5 proc. rdr, do 102,8 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA giełda papierów wartościowych gpw finanse