Arek Jakubik: Dr Misio skrobały wszystkie dziewczyny w wytwórni

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 12:20
Urodził się pod szczęśliwą gwiazdą, co zdaje się potwierdzać każde kolejne osiągnięcie aktora, reżysera, scenarzysty oraz frontmana rockowego składu Dr Misio. Ostatnio Arek Jakubik zagrał w dwóch świetnie przyjętych polskich produkcjach "Jesteś Bogiem" i w "Drogówce", a debiutancka płyta jego zespołu otrzymuje bardzo dobre recenzje.
Audio
Arkadiusz Jakubik
Arkadiusz JakubikFoto: Bartosz Bajerski

 - Jako zodiakalny Koziorożec jestem bardzo uparty, ale czasami zdarzają mi się chwile zwątpienia - wyznaje gość Czwórki. - W takich momentach przychodzi mi do głowy, że może nie mam racji, że może jednak się mylę. Ale ostatni rok to było pasmo nieprawdopodobnych sytuacji, dzięki którym uwierzyłem, że warto czasami postawić na swoim.

Dr Misio śpiewa o tym, co mu leży na resztkach wątroby > > >

W rozmowie z Ulą Kaczyńską aktor wielokrotnie podkreślał jak bardzo liczy się teraz dla niego realizacja muzycznej pasji i koncerty z zespołem Dr Misio: - Takiego poziomu adrenaliny, który się wyzwala już w czasie próby przed koncertem, a potem eksploduje podczas spotkania z publicznością, nie da się z niczym porównać. Endorfiny, które się w nas wyzwalają unoszą nas nad sceną. Tego nie ma ani na planie filmowym, ani na spektaklu w teatrze. Grając muzykę rockową nikt nam nie mówi, co mamy robić. Takiej wolności w życiu zawodowym nigdy wcześniej nie miałem.

Płyta Dr Misio, zatytułowana "Młodzi" ukazała się nakładem wytwórni Universal i promuje ją trasa koncertowa.

 - Wziął nas pod swoje skrzydła jeden z największych "majorsów" w tym kraju i choć ludzie ostrzegali, że zjedzą nas w całości to jednak nie było aż tak źle. Nasz wydawca wie, że jesteśmy za dużymi chłopcami, żeby nas formować na nowo. I przychylnym okiem patrzy nawet na najbardziej szalone pomysły, jak choćby ten z okładka naszej płyty. Zależało mi, żeby plastikowe opakownie było porysowane, tak jak to jest w przypadku płyt, których często się słucha. I potem razem z dziewczynami z wytwórni szorowaliśmy te okładki papierem ściernym.

Jeśli chcesz poznać plany artystyczne Arka Jakubika na przyszłość i dowiedzieć się czegoś więcej o nowym filmie Wojtka Smarzowskiego i nowych numerach Dr Misio posłuchaj nagrania i zobacz wideo z audycji "EX Magazine".

kul

Czytaj także

Kamp! o swojej nowej płycie: jest w 100 procentach nasza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 10:00
Byli bezkompromisowi, nie poddali się naciskom wytwórni, które oferowały im umowy niezgodne z tym, co sobie wymarzyli. Dziś, po kilku latach, wydają pierwszą płytę i są zgodni: zrobiliśmy to tak, jak chcieliśmy, a satysfakcja jest ogromna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fox: nie interesuje mnie wyścig szczurów po złote płyty

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 18:50
Współzałożyciel legendarnej już formacji "15 Minut Projekt" oraz człowiek odpowiedzialny za brzmienie ostatniej płyty Marii Peszek to nie tylko utalentowany producent i multiinstrumentalista, ale także autor płyt, które porażają klubową energią i taneczną elektroniką. Właśnie ukazała się nowa płyta Michała "Foxa" Króla, o której artysta opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika i jej "Heart Times" - dobra muzyka nie tylko na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 18:30
Bez niej edukacja muzyczna, ani polska scena elektroniczna nie byłyby takie jakie są. 12 kwietnia Novika wydaje "Heart Times" i przyznaje, że to najbardziej "dorosły" krążek w jej dorobku.
rozwiń zwiń