Bartosz Żukowski: nie wstydzę się roli w "Kiepskich"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 16:15
Porzucił studia prawnicze, nie skończył Akademii Teatralnej. A jedyne czego żałuje to to, że licencji pilota nie zrobił wcześniej. Bartosza Żukowskiego znamy z roli w serialu "Kiepscy", ale to nie jedyna jego kreacja aktorska.
Audio
  • Bartosz Żukowski opowiada o swojej pracy (Ex Magazine/Czwórka)
Bartosz Żukowski w Czwórce
Bartosz Żukowski w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Już niedługo zobaczymy go w "Antyterapii" - filmie komediowym, który łączy w sobie wiele podgatunków komizmu. Łatwo odszukać tu subtelny humor sytuacyjny, mocny żart słowny rodem z amerykańskich stand-up comedies, niepowtarzalną atmosferę czeskich komedii, czy tragikomizm polskich produkcji. Tak najkrócej można opisać obraz, w którym jedną z ról zagrał aktor Bartosz Żukowski - gość "Ex Magazine", którego większość z nas kojarzy jako Waldka z serialu "Kiepscy".

- Ja się nie wstydzę tej roli. Nikt nie przypuszczał, że tak się potoczą losy serialu "Kiepscy" - mówi Bartosz Żukowski. - Jak przyjmowałem rolę Waldka to nie wiedziałem, że to się tak spodoba. Ten serial ma już blisko 15 lat. Uważam, że zdarzają się odcinki genialne. Widzę też, że jako aktorzy nie odpuszczamy.

Bartosz Żukowski pracuje jako aktor, ale na swoim koncie ma też studia prawnicze. - Ja tych studiów nie skończyłem. Dowiedziałem się wszystkiego, co chciałem - mówi Czwórkowy gość. - Potrafię przeczytać ustawę, zrozumieć umowę. Z dużym sentymentem aktor wspomina 3,5 roku studiów na Akademii Teatralnej. - To fantastyczne doświadczenie, przede wszystkim przez ludzi, których się tam poznaje, z którymi się obcuje. Nauczyłem się mówić, być na scenie. Tam dotykasz czegoś, co nie jest tanią szmirą - mówi Bartosz Żukowski.

Dziś grajac w filmach i w teatrze artysta spotyka się z zawodowymi aktorami i z naturszczykami. W rozmowie z Ulą Kaczyńską przyznaje, że jeśli ktoś jest sprawny na scenie to nie zauważa się tej różnicy.
Kiedy Krzysztof Żukowski rezygnuje z głównych ról, jakie ma plany na najbliższy rok i czyje propozycje aktorskie przyjmuje bez czytania scenariusza dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Uli Kaczyńskiej z aktorem w "Ex Magazinie".
(pj)

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Piela: szkoła aktorska nie uczy promocji siebie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 13:05
Michał Piela to aktor, którego rozpoznajemy bez problemu. Gra i w serialach, i w teatrze, i w filmie. W Czwórce przyznaje, że lubi pracować. Marzy by zagrać psychopatę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W ramach buntu postanowiłam, że będę aktorką"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 11:00
Ma niezłego nosa do scenariuszy i talent, który sprawia, że każda jej rola pozostaje na dłużej w pamięci. Zagrała m.in. we "Wszystko, co kocham", ostatnio w serialu o Annie German, na polską premierę czekają "Płynące wieżowce", także z jej udziałem. Oto Olga Frycz - zadziorna chłopczyca z melancholią w oczach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox: chcę, by moje filmy były znane

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 10:26
Bodo Kox uchodzi za ikonę polskiego offu. Już niedługo zobaczymy jego debiut fabularny - film "Dziewczyna z szafy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szapołowska: mama mówiła, żebym się nie rozbierała

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 14:08
Grażynę Szapołowską znamy z wielu filmowych kreacji. Tym razem artystka swoją książką zaprasza nas do prywatnego świata, czasu wspomnień, dziwnych i wesołych wydarzeń z przeszłości.
rozwiń zwiń