X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Slot Art Festival 2019

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 19:50
SLOT nie jest kolejnym festiwalem muzycznym - prawie pół tysiąca wydarzeń to wielkie spektrum tematów i form. Ale kluczowe znaczenie mają też: wyjątkowe miejsce oraz ponad 1500 ochotników, którzy tworzą całe przedsięwzięcie - również od strony programowej. Ciekawostką jest sposób finansowania - w większości oparty na wpływach z biletów, a więc rodzaj wielkiego crowdfundingu, gdzie każdy uczestnik zostaje mecenasem wydarzenia.
Audio
  • Rozmowa z Aleksandrą Zając, dyrektorką Slot Art. Festiwal (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Slot Art Festival 2019
Slot Art Festival 2019Foto: mat. pras.

SLOT to szczelina w rutynie i schematach, którą wykuwamy wspólnymi siłami co roku na początku lipca, od niemal 30 lat - mały, efemeryczny prototyp idealnego miasteczka. Są w nim dzielnice mieszkaniowe i miejska łaźnia, kawiarnie i restauracje, sale koncertowe i kluby, jest uczelnia i przedszkole, a nawet teatr i trzy małe kina.

Przez kilka dni wspólnie eksperymentujemy - jak być twórczym, jak razem pracować, jak lepiej się dogadywać - żyć razem i nie tylko dla siebie. 

SLOT to święto dzielenia się pasją, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. 

#MIEJSCE - jedyne 5 dni i nocy w roku, kiedy opuszczony klasztor napełnia się życiem

#PROGRAM - około 500 wydarzeń w 5 sekcjach: warsztaty - koncerty - spotkania - pokazy - miejscówki

#LUDZIE - 6000 osób, a wśród nich ponad 1500 ochotników, tworzących zarówno program, jak i infrastrukturę 

PROGRAM

-WARSZTATY

Ponad 150 warsztatów prowadzonych przez pasjonatów-ochotników: manualne, muzyczne, sceniczne, sportowe... 

Począwszy od rysunku, haftu i ceramiki; poprzez śpiew alikwotowy czy tworzenie kijów deszczowych; akrobatykę powietrzną, budowę motocykla i tradycyjne tańce z Angoli; aż po parzenie kawy, projektowanie gier czy tropienie zwierząt.

Od środy do soboty, codziennie 3 okazje, aby spróbować czegoś nowego lub pogłębić swoją wiedzę. 

Dla niektórych to odskocznia od tego, co robią na co dzień - dla innych początek nowej drogi. I to zarówno dla uczestników, jak i prowadzących.  

-SPOTKANIA

Na Slocie uczymy się nie tylko słuchać, ale też jak rozmawiać i dyskutować - lepiej się rozumieć. 

Popołudniami kilkaset osób schodzi się do starej Wozowni na spotkanie z Gościem Specjalnym. Chcemy dotknąć tego, co ważne i aktualne. W tym roku będziemy rozmawiać:

- z prof. de Barbaro o sposobach na dogadanie się i przełamywanie podziałów w społeczeństwie i rodzinie; 

- z Szymonem Hołownią o tym, jak wiara może prowokować konkretne zaangażowanie społeczne, ale też życiowe decyzje podejmowane z troską o planetę;

- z Grupą Filmową Darwin o internetach oraz niezależności finansowej i twórczej;

- z bohaterem filmu "Najlepszy" Jerzym Górskim o narkotykach i triathlonie

W Strefie Myśli rozszerzamy te tematy - wykłady poprowadzą m.in. ekspert od klimatu Marcin Popkiewicz czy Edwin Bendyk. 

A w Strefie Dialogu zapraszamy do włączenia się w dyskusję. Spotkamy tam w tym roku m.in. Dariusza Rosiaka, Justynę Dąbrowską, Anię Goc czy Piotra Mucharskiego - będziemy rozmawiać o Polsce po Adamowiczu, o świecie głuchych czy muzycznych światach Karoliny Cichej z Podlasia. 

Sekcję spotkań uzupełniają: 

Strefa PRO, pomagająca ułożyć swoje życie zawodowe; 

Blogosfera, z influencerami zaangażowanymi społecznie;

Scena Literacka, na której czytamy głównie poezję - m.in. z Jakubem Kornhauserem;

...oraz ponad 30 organizacji pozarządowych w Strefie Inicjatyw Społecznych.

-KONCERTY

Popołudniami w starej wozowni Scena Konkursowa, a na niej 12 zespołów wybranych z ponad 150 zgłoszeń;

Przy zachodzącym słońcu, na trawniku pod wielkim platanem Scena Folkowa i Folkowy Soundsystem, a na niej m.in. multiinstrumentalistka Karolina Cicha;

Od 20:30 Duża Scena, pod którą mieścimy się wszyscy - na niej różnorodny gatunkowo i pokoleniowo mix kapel, które wszyscy znają i tych, które wchodzą przebojem na rynek: Sorry Boys, BOKKA, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Marcelina, ale też tęskno, Wczasy, Brodacze czy Krakow Street Band i Beltaine.

Wieczorami równolegle kameralne koncerty w slotowych kafejkach: Scena Unplugged i Scena Spontaniczna.

A po północy schodzimy się do ciemnej gotyckiej katedry na Scenę Doświadczalną, gdzie m.in. Kwiat Jabłoni i Hania Rani ...albo idziemy na jeden z 2 dancefloorów: Urban Music lub do piwnicy na Scenę Klubową, gdzie m.in. Gooral i DJ Feel-X;

Wisienką na torcie jest sobotni koncert Slot Art Orkiestry - stworzonej przez ponad 50 instrumentalistów i wokalistów, którzy spotkają się po raz pierwszy na tydzień przed festiwalem, aby przygotować materiał. To już 4. rok tego projektu, tym razem pod batutą wybitnego młodego skrzypka jazzowego Stanisława Słowińskiego.

-POKAZY

Trzy slotowe małe kina pozwolą nadrobić filmowe zaległości - i jeszcze je przedyskutować. W tym roku obejrzymy wspólnie m.in. Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham i porozmawiamy z prof. de Barbaro; nominowane do Oscara O ojcach i synach  a także Pozwólmy dzieciom nauczać z liderem edukacji domowej w Polsce Marcinem Sawickim.

Slotowy teatr to okazja m.in. do przypomnienia 15. rocznicy zamachu w Biesłanie - spektaklowi Sorok dniej będzie towarzyszyć spotkanie z autorem książki Biesłan. Pękniete miasto. Drugim highlightem jest Misterium Buffo wg Dario Fo Teatru ORBIS TERTIUS. 

Znacznie lżejsze klimaty oferuje Miejsce Akcji Satyrycznych, gdzie w tym roku wystąpi m.in. Tomasz Jachimek.

Przez całe 5 dni można będzie oglądać malarstwo, fotografie i instalacje we wnętrzu gotyckiej ArtKatedry, a happeningi i wystawy - również interaktywne - wypełnią "ulice i zaułki" slotowego miasteczka.

-MIEJSCÓWKI

To sale takie jak ArtRoom - żywa, eksperymentalna galeria "sztuki codzienności", namiot Sfera, którego otwieramy spotkaniem z kaskaderem Gry o Tron, czy Namiot Wschodni - miejsce spotkań z podróżnikami, slajdów, filmów i herbaty.

Każde w innym klimacie, każde aranżowane i obsługiwane przez inną ekipę wolontariacką. 

To również miejsca takie Gamesroom, Summer Flow czy Re-kreacja - przestrzenie gier, sportów i aktywności, zarówno dla maluchów i rodzin z dzieciakami, jak i starszych chętnych by pośmigać na rampie czy zagrać we frisbee.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: muzyka elektroniczna koncerty