Arnold Schwarzenegger i "Pamięć Absolutna"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 12:00
Gwiazdor kina akcji zdradza szczegóły swojej kariery...
Audio
  • Życie wielkich sław "od kuchni" - materiał reporterski
Arnold Schwarzeneger i Pamięć Absolutna
Arnold Schwarzeneger i "Pamięć Absolutna"Foto: materiały promocyjne

"Pamięć absolutna" to autobiografia najsłynniejszego imigranta w historii współczesnej Ameryki, ikony sukcesu osiągniętego dzięki determinacji, dyscyplinie, pracowitości. Arnold Schwarzenegger urodził się w niezamożnej rodzinie austriackiego żandarma, wychowywał w spartańskich warunkach we wsi niedaleko Grazu. Od najmłodszych lat marzył o zdobyciu sławy jako kulturysta oraz o wyjeździe do Ameryki. W wieku 21 lat, z tytułem Mistera Universe za pasem, zamieszkał w Los Angeles. Pięć lat później był już najsłynniejszym kulturystą świata i biegle władał językiem angielskim. Kolejnych dziesięć lat zajęło mu ukończenie studiów i - dzięki udanym posunięciom biznesowym w branży nieruchomości i kulturystyce - zdobycie wielomilionowego majątku.

Za debiutancką rolę w filmie Niedosyt został wyróżniony Złotym Globem. W przeciągu kolejnych dwudziestu lat stał się wielką gwiazdą światowego kina i liczącym się politykiem partii republikańskiej. Żeniąc się z Marią Shiver, wszedł do rodziny Kennedych. Trzydzieści sześć lat po swoim przybyciu do Ameryki został wybrany na gubernatora Kalifornii, siódmej co do wielkości gospodarki świata. Poradził sobie z kryzysem budżetowym, klęskami żywiołowymi i polityczną zawieruchą, równocześnie pracując ponad partyjnymi podziałami na rzecz ochrony środowiska i reform wyborczych. Wraz z żoną wychował czwórkę wspaniałych dzieci. Gdy wybuchł skandal obyczajowy, do którego walnie się przyczynił, zrobił wszystko, by nie dopuścić do rozpadu rodziny. Dotąd nie poznaliśmy pełnej historii jego życia. Teraz opowiada o nim własnymi słowami.

"Książka jest historią mojego życia. Przywołuje wszystkie skandale, o których słyszeliśmy. Bolesne jest, gdy one się dzieją, bolesne jest gdy zostają odkryte. Bolesne jest pisanie o nich, czytanie o nich, opowiadanie o nich ludziom, ale jest to historia mojego życia, która nie tylko opowiada o sukcesach i wielkich zwycięstwach, ale także o wielkich porażkach zarówno w przemyśle filmowym, kulturystyce jak i życiu prywatnym." Arnold Schwarzenegger

Patronem medialnym książki "Pamięć Absolutna" jest Czwórka Polskie Radio. Książkę możecie wygrać słuchając Czwórki i odwiedzając naszą stronę internetową.

Arnold
Arnold Schwarzenegger i "Pamięć Absolutna"


Czytaj także

"Rekontakt" Pokahontaz

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 05:00
Grupa Pokahontaz po siedmiu latach od wydania albumu „Receptura” powróciła z nowym materiałem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Masz i pomyśl" od WWO

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 09:30
Kultowy album, po wielu latach doczekał się w pełni zasłużonej, dwupłytowej reedycji.
rozwiń zwiń