Grubson i BRK robią Gruby Finał

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 12:30
Na zakończenie wiosennej trasy Sizeer Music On Tour ekipa "Grubego Brzucha" przygotowała niespodziankę. 20 kwietnia w warszawskim klubie Odessa odbędzie się Gruby Finał. Na jednej scenie zagrają zaproszeni goście z USA - Alchemist i jego kolega po fachu Chip-Fu - oraz rzecz jasna gospodarze wieczoru - GrubSon i BRK.
Audio
  • GrubSon i BRK: Gruby Finał zakończy trasę Sizeer Music On Tour (Cztery: Gramy!/Czwórka)
Grubson
GrubsonFoto: źr. materiały promocyjne

Podobno koncerty są żywiołem GrubSona i BRK, kiedy to mogą wejść w interakcję z fanami, skierować szczery i bezkompromisowy, a zarazem pełen pozytywnej energii, przekaz w stronę publiczności. Przekonali się o tym mieszkańcy piętnastu miast, które raperzy odwiedzili w ramach trasy Sizeer Music On Tour. Ich koncerty zgromadziły blisko sześciotysięczną publikę! W trakcie energetycznych występów, twórcom płyty "Gruby Brzuch", towarzyszyli też inni artyści znani z tego wydawnictwa - Jotoskleja i Jarecki. Cała czwórka podróżowała po kraju nie tylko koncertując, ale również spotykając się z fanami i składając autografy na płytach i pamiątkowych zdjęciach w salonach Sizeer. Jednak tym razem ekipa postanowiła zaspokoić oczekiwania fanów domagających się występu w stolicy i przygotowała iście "Gruby Finał" trasy.

GrubSon i BRK wystąpią jako duet didżejski: DJ Twardykark i DJ BRK i poprowadzą również imprezę w asyście Jareckiego i Jotosklei, natomiast support zapewni DJ Anusz. Całości dopełnią występy zaproszonych specjalnie na tę okazję legendarnych gwiazd amerykańskiego hip-hopu, jakimi są The Alchemist i Chip-Fu. 

Pochodzący z Los Angeles didżej i producent Alchemist zasłynął muzyką tworzoną w ramach formacji Mobb Deep oraz Cypress Hill, ale również jako oficjalny didżej Eminema. W początkach kariery, kiedy tworzył jeszcze pod pseudonimem Mudfoot, pomógł mu DJ Muggs z Cypress Hill, wraz z którym stworzył w nowojorskim studio "Soul Assassin Chapter 1". Wtedy też poznał duet Mobb Deep, zaczął tworzyć produkcje już jako Alchemist, a jego kariera nabrała tempa. W 2000 roku został uznany jednym z najlepszych amerykańskich producentów, współpracującym z takimi sławami jak, Nas, Snoop Dogg, Ghostface Killah, Fat Joe czy Jadakiss. W 2004 roku ukazał się jego debiutancki, w pełni autorski album "1st Infantry". Obecnie ma na swoim koncie trzy studyjne krążki, w tym ostatni "Russian Roulette" z 2012 roku. Wśród wielu projektów, w jakie jest zaangażowany Alchemist znajduje się formacja Gangrene stworzona wspólnie z bratem Madliba, raperem Oh No. Niemniej ważnym elementem jego muzycznej przygody są umiejętności didżejskie, dlatego nie bez przyczyny został oficjalnym didżejem Eminema, z którym występuje na całym świecie.

Raper Chip-Fu z kolei zdobył uznanie swoimi rymami, które tną rzeczywistość niczym brzytwa. Jego umiejętności najlepiej oddaje choćby numer Aliego Shaheeda Muhammada "Lord Can I Have This Mercy" czy numer nagrany wspólnie z legendą koszykówki Shaquillem O’Neilem. Ponadto jest członkiem tria Fu-Schnickens, którego twórczość porównywana jest do stylistyki Das EFX. Obecnie Chip-Fu pracuje nad solowym albumem "War Paint", którego premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Miejscem koncertu pod patronatem Czwórki jest warszawski klub Odessa (ul. Kolejowa 8/10), godzina 21.00 (20 kwietnia, sobota). 

 

/Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sizeer Music On Tour - GrubSon i BRK

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 15:00
GrubSon i BRK, ruszyli w Polskę w ramach wiosennej trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Bull Music Academy Bass Camp

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 12:45
Gospodarzem drugiej edycji warsztatów będzie Wrocław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Asymmetry Festival 5.0

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 20:00
Projekt architektury jutra, budujący przyszłość muzyki i kultury.
rozwiń zwiń