Ekskluzywna premiera filmu "McConkey"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 12:20
To jedyny pokaz tego filmu w kinie i w Polsce!
Ekskluzywna premiera filmu McConkey
Foto: materiały promocyjne

Już 29 października w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach, o godzinie 20:00 odbędzie się ekskluzywna premiera filmu "McConkey".

"McConkey" to dokument o życiu ikony sportów ekstremalnych. Film opowiada o niesamowitych wyczynach narciarskich i drodze jaką trzeba przebyć, aby spełnić swoje marzenia. Shane McConkey na zawsze pozostanie pionierem freeskiingu i ski-BASE jumpingu. Jego talent, umiejętności oraz słynne ironiczne poczucie humoru będą inspirować jeszcze wiele pokoleń. W filmie "McConkey" Red Bull Media House we współpracy z Matchstick Production oddają hołd człowiekowi, który wyznaczał nowe granice ludzkich możliwości.

/

Shane szukał sposobów na wyznaczanie nowych tras w niezwykłych miejscach. Jego nowatorskie podejście do narciarstwa miało wielki wpływ na całą dyscyplinę. Nie tylko ją zrewolucjonizował, ale przez blisko 20 lat pracy przy filmach inspirował ludzi niezwiązanych z tym sportem. Wobec Shane’a nie można było przejść obojętnie - zadziwiał, wzruszał i rozśmieszał.

Chociaż nie był pierwszym, który oddał skok BASE na nartach, to jako pierwszy dostrzegł potencjalny wpływ tej dyscypliny na odkrywanie nowych szlaków narciarskich w miejscach uznawanych za niedostępne. Niejednokrotnie zjeżdżał z góry na nartach, które wypinał wybijając się z krawędzi przepaści. Potem szybował wykorzystując swój skrzydlaty strój, by w końcu otworzyć spadochron i wylądować.

/

 

Shane wykorzystywał życie na sto procent. Bardziej cenił sobie wolność od poczucia bezpieczeństwa. Nie wyobrażał sobie pracy od 9:00 do 17:00. Każdy ze swoich wyczynów planował z obsesyjnym przywiązaniem do najdrobniejszych szczegółów. Był ostrożny i jednocześnie bardzo dobry w tym co robił. 26 marca 2009 roku, w wieku zaledwie 39 lat, Shane zginął na skutek wypadku we włoskich Dolomitach.

Nad produkcją filmu pracowało 5 reżyserów. Prace nad realizacją obrazu zajęły aż 5 lat. Jedyny pokaz filmu w Polsce odbędzie się w Warszawie 29 października 2013 r. o godzinie 20.00. Zobaczymy go na wielkim ekranie w Multikinie w Złotych Tarasach. Zaproszenia na tek pokaz będziecie mogli zdobyć w audycjach "Poranek OnLine", "Stacja Kultura", "4 Bieg", "Co Was kręci"  "Na Cztery Ręce" orazw na naszej stronie internetowej. Powodzenia!

Wydarzenie pod patronatem Czwórki.

McConkey
McConkey z rodziną