Marcel Dettman to techno...

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 09:00
Kolejny czołowy berliński DJ przyjeżdża do Polski.
Marcel Dettmann
Marcel DettmannFoto: materiały promocyjne

Marcel Dettmann to jeden z synonimów współczesnego techno, człowiek instytucja i gwarancja niemieckiej solidności, nieodłącznie kojarzącej się z surowymi, szorstkimi brzmieniami.

Za gramofonami po raz pierwszy stanął w 1994 roku. Pięć lat później był już związany z Berghain, którego rezydentem i twarzą jest do dzisiaj. Jego sukces tkwi jednak nie tylko w doświadczeniu i umiejętnościach, ale przede wszystkim w znajomości historii, którą przedkłada nad techniczne sztuczki. Dzięki wiedzy na temat Detroit, Chicago oraz produkcji z Wysp Brytyjskich jest w stanie rekonfigurować historię i poprzez klasykę tworzyć nową jakość w swoim rdzennym środowisku. “Wycieczka z przewodnikiem po najbardziej innowacyjnym i wybiegającym w przyszłość techno” pisał o jego miksie Berghain 02 Resident Advisor, nagradzając płytę tytułem najlepszego miksu 2008 roku.

Marcel Dettmann zajmuje się również produkcją, ma na koncie pełnowymiarowy album a także sporo singli i EP-ek. Wśród remiksowanych przez niego twórców znajdują się Fever Ray czy Junior Boys. Artysta promuje również swoich kolegów, wydając w nazwanej własnym imieniem oficynie muzykę Normana Nodge’a, Wincenta Kutha i Patricka Gräsera.

Techno zdefiniowało jego życie, dało przestrzeń myślom, działaniom i kreacjom. Marcel Dettman to techno. 

Koncert pod Patronatem Czwórki odbędzie się 29 maja, w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia.

/


Czytaj także

Warszawa Powiśle szuka rezydenta

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 08:00
Akcja skierowana do młodych DJ’ów i muzyków którzy nie mieli jeszcze okazji zaistnieć na warszawskiej scenie klubowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ALIX PEREZ zagra w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 12:00
DJ zagra koncert w Warszawie i w Sopocie.
rozwiń zwiń