Tony Stylu zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 16:48
Tony Stylu, czyli Piotr Jasiński pochodzi z Warszawy, ale dziś związany jest z Berlinem, co nie pozostaje bez wpływu na jego twórczość. W Czwórce muzyk zaprezentował swojego seta.
Audio
  • Tony Stylu, czyli Piotr Jasiński o muzycznej stylistyce Berlina i Czwórkowym secie (Czwórka/BE 4)
  • Tony Stylu - set na żywo w Czwórce (Czwórka/BE 4)
Tony Stylu gra na żywo w Czwórce
Tony Stylu gra na żywo w CzwórceFoto: screen/wideo

Choć Tony Stylu urodził się w Warszawie, studiował w tym mieście reżyserię dźwięku i reklamę. Silnie jednak związany jest z Berlinem, a co za tym idzie, także tamtejszą muzyczną estetyką. Na co dzień dyrektor kreatywny i współwłaściciel Truest oraz domu produkcyjnego Tony Stylu. Jego sety to połączenie elektro, house i deepowych brzmień, a artysta podkreśla, że inspiruje go światło i sztuki wizualne.

W Czwórce Jasiński przyznał m.in., że imprez w Berlinie nie da się porównać do tych w naszym kraju - są zupełnie inne. - U nas przychodzi się "na gwiazdę", a po jej występie tłum się wykrusza. Niemieckie kluby są bardziej otwarte na słuchacza, który chciałby zostać tam dłużej: jest miejsce, żeby zmienić dancefloor, usiąść, posłuchać muzyki - mówi Tony Stylu. - Tam ludzie przychodzą do klubu dla muzyki. Nawiązują ze sobą interakcje wyłącznie po to,o by atmosfera w klubie była przyjemna.

Sam Tony Stylu stara się w swoich setach dobierać utwory tak, by odzwierciedlały to, co aktualnie dzieje się w jego życiu i korespondowały z jego emocjami.

Z Tony Stylu rozmawialiśmy także m.in. o zamknięciu kultowego miejsca w Berlinie "Katerholzig", które prowadzi jedna z ulubionych wytwórni naszego gościa - Katermukke. A także o tym, co się gra i jak się gra w Berlinie. Zapraszamy do wysłuchania i oberzenai wywiadu, a także seta, którego Piotr zaprezentował w Czwórce.

Audycja "BE 4" startuje w każdą sobotę po godz. 19.00. Zapraszamy!

(kd/mat.pras)

Czytaj także

Dźwiękowa anarchia na żywo: The Bloody Beetroots

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 08:00
Trzy lata temu, na Selectorze w Krakowie dali jeden z najlepszych występów, dziś będzie można przekonać się jak poradzili sobie w Lozannie. Zapraszamy na retransmisję koncertu The Bloody Beetroots.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Luc Vel Mzura i Brusikiewicz zagrali na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 11:07
Luc Vel Mzura i Brusikiewicz z wytwórni White Widow zagrali w Czwórce autorskiego seta, w kórym nie zabrakło deep i garage house. Zapraszamy do wysłuchania nagrania z audycji "BE 4", w której muzycy udzielili także wywiadu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Superluminal: "Pacifica" wymagała żmudnej pracy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 13:00
Niebawem do sklepów na całym świecie trafi debiutancki krążek polskiej formacji Superluminal. - "Pacifica" doskonale oddaje nasz styl. To przyjemne, klubowe, organiczne i imprezowe granie - zapewnia w Czwórce Sebastian Mandryka, członek zespołu.
rozwiń zwiń